Minulý týden se konala v pražské Chefparade další z oblíbených akcí spojená s přípravou vánočních a svátečních pokrmů. Ochutnali jsme velké množství dobrých jídel, které jsme připravili přímo na akci, některé jsme si přinesli už hotové.

Protože partnerem naší akce byla Hera Máslová, rostlinný tuk, který je vhodný pro pečení, zaměřili jsme se hlavně na přípravu vánočního cukroví. Spolu s naší redaktorkou a foodblogerkou  Elly Bohyně Kuchyně www.bohynekuchyne.cz jsme připravili 3 recepty, které jsme na místě připravily a upekly.

  • Medové perníčky
  • Linecké těsto – klasika vánoc
  • Ořechové košíčky se slaným karamelem a čokoládovou polevou
  • Také jsme ochutnaly Brusinkový cheescake, který jsme na akci donesly již hotový

pernicky

pece

Kromě našich čtenářek jsme měli radost, že naše pozvání přijaly i milé food blogerky, které milují vaření.  Byla s námi Martina - Tina je doma www.tinajedoma.eu, Jana - Solnička v kuchyni www.facebook.com/solnickavkuchyni , Jana - Janes moments www.janesmoments.com a Dana z www.marzicake.cz, se kterou jsme se nově seznámili – podívejte se na její krásný blog, zaměřuje se na pečení sladkých pokrmů.

Cukroví a vánoce, jsou neodmyslitelná část sváteční kuchyně. My jsme se zaměřili na klasiku, kterou milují všichni – perníčky a linecké cukroví. Ořechové košíčky se slaným karamelem a čokoládovou polevou byl naší novinkou. Jak nám šlo hnětení těsta, vykrajování a pečení od ruky? Podívejte se na první fotografie. Připravujeme pro vás reportáž s videem z celé akce.

peceni

dort

peceni

peceni

hera

Hera máslová příchuť se hodí nejen na běžné pečení, ale díky zvýšenému obsahu tuku i na přípravu krémů, krémových dezertů a dortů. Krém z ní připravený je pevný a dobře tvárný.

Hera máslová příchuť v sobě snoubí pohodlí rostlinného tuku a vonné máslové aroma. Jednoduše se s ní pracuje ihned po vyjmutí z lednice a báječně se pojí s dalšími ingrediencemi.

Hera máslová příchuť v balení 250 g zakoupíte v běžné síti hyper a super marketů za 25,90 Kč (doporučená spotřebitelská cena).

Recepty z rostlinného tuku Hera máslová hledejte na www.pecenijeradost.cz.

Reklama