• PRO PRARODIČE

Babiččin deník: památka pro má vnoučata

5bf2d5a8bcc87obrazek.pngOriginální památník byl vytvořen pro všechny babičky, aby zachytil a zachoval vaše jedinečné vzpomínky. Do deníku můžete vepsat celý svůj životní příběh, všechny vaše zážitky, stejně jako přání a sny. Každá stránka obsahuje promyšlenou nápovědu, která vás bude inspirovat a povzbuzovat k zaznamenávání těch nejpamětihodnějších a nejvýznamnějších zážitků z dob, kdy jste byla dítětem, dívkou, matkou a babičkou. Stejně tak můžete prostřednictvím knihy předat vašim vnoučatům rodinné příběhy a tradice, které chcete, aby zůstaly v rodině zachovány. Celá kniha je doprovázena kouzelnými ilustracemi, které z deníku dělají nádhernou památku pro další generace. Babiččin deník pořídíte v Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Simon Reeve: Cestování: historie v obrazech

5bf2d5b37b06bobrazek.pngKompletní historie cestování vychází v obrazové kronice, díky které se během několika vteřin přenesete na vikingskou loď nebo třeba na Měsíc! U zrodu cestování stály nejrůznější podněty – migrace, výpravy za obživou a obchodem, poutní cesty i objevitelské mise. Prozkoumejte starověké mapy, životopisy dobyvatelů a cestovatelů, první dopravní prostředky či první vlnu technologického pokroku. Kniha Cestování s předmluvou Simona Reeva vás doslova vtáhne do spletitých cest historie. Seženete ji v prodejnách Knihy Dobrovský za 799 Kč.

  • PRO TATÍNKY

Lasse Holm: Vikingové: pomsta synů

5bf2d5c1454a2obrazek.pngKnižní adaptace oblíbeného seriálového příběhu Vikingové založeného na skutečných událostech je tu! První díl trilogie historického románu s podtitulem Pomsta synů uvádí čtenáře do roku 866. Severoanglická vesnice se stane terčem krvežíznivých Vikingů a ti drancují jedno obydlí za druhým. Jejich běsnění přihlíží chlapec, kterého Vikingové unesou na svou pevnost a dají mu jméno Rolf. Chlapec si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl zcela náhodný. Pět synů slavného Vikinga Ragnara Lodbroka přijelo do Anglie s jediným cílem – pomstít smrt svého otce. Cesta za pomstou nabývá obřích rozměrů a je jenom na Rolfovi, aby zabránil velkému krveprolití. Knihu seženete na pultech Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Edice Ikony: David Bowie - Génius proměn

5bf2d5c9690f6obrazek.pngLegendy hudebního průmyslu jako David Bowie, Prince, George Michael nebo Amy Winehouse můžete nyní poznat ještě lépe díky nové edici s názvem Ikony. Komplexní obrazový životopis představuje nejdůležitější momenty nejenom v profesní dráze těchto hvězd. Na přiloženém DVD navíc můžete zhlédnout dokument o umělcově životě. Kniha David Bowie - Génius proměn přináší komplexní obraz tohoto legendárního muzikanta, jenž svou hudbou oslovil miliony lidí po celém světě. Poznejte osobnost svého oblíbeného interpreta v titulu od Knihy Dobrovský za 699 Kč.

  • PRO MAMINKY

Tibor Rode: Mona Lisa Virus

5bf2d613e6a55obrazek.pngJeden z nejznámějších obrazů světa se opět dostává do víru záhad. V Americe zmizí královny krásy a znovu se objeví znetvořené plastickými operacemi, v Lipsku je odstřelena stará radnice a v Miláně zničena da Vinciho malba. Po celé planetě se navíc šíří počítačový vir, který systematicky mění všechny fotografie. Co spojuje tyto zdánlivě nesourodé události? Na to se snaží přijít bostonská doktorka Helen Morganová, jejíž dcera se stane obětí únosu. V tomto momentě nastupuje na scénu Mona Lisa – všechny stopy totiž vedou do dob renesance, kdy byl slavný obraz namalován. Knihu seženete v síti prodejen Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Victoria Jenkins: Dívky ve vodě

5bf2d61c65a9bobrazek.pngBritská autorka Victorie Jenkins debutuje strhujícím thriller Dívky ve vodě, který si získal mnoho fanoušků po celém světě. Napínavý příběh vás nechá na pochybách do poslední stránky. Policistky Alex Kingová a Chloe Laneová jsou odhodlané najít vraha dvou dívek dřív, než bude jeho řádění stát další lidské životy. Napětí příběhu se stupňuje ve chvíli, kdy se samotná Chloe ocitá v nebezpečí a začíná pátrat na vlastní pěst. Souvisí nějak smrt jejího bratra, jejíž okolnosti zůstaly dosud nevyjasněné, s případy mrtvých dívek? A jaká tajemství Chloe během svého pátrání odhalí? Otázky zodpoví kniha, kterou seženete v prodejnách Knihy Dobrovský za 399 Kč.

  • PRO DĚTI

Kate Davies: Hravá anatomie: posviť si na lidské tělo

5bf2d626b027dobrazek.pngPoznejte anatomii lidského těla originálním a zábavným způsobem! Krásné kaleidoskopické ilustrace odkrývají tajemství lidské kostry, svalů i cévního systému pomocí magické rentgenové čočky. Zajímá vás, jakým způsobem pumpuje srdce krev do celého těla? Chcete zjistit, co se děje, když dýcháme? A co takové funkce mozku? Tohle vše můžete prozkoumat za prostřednictvím modré, zelené a červené čočky, která vám postupně odhalí tajemství lidského těla. Žádná učebnice biologie, žádná nuda – pouze kreativní objevování plné zábavy. Knihu, jejíž ilustrace vytvořilo duo milánských designérů Carnovsky seženete na pultech Knihy Dobrovský za 499 Kč.

Ricardo Francaviglia a Margherita Sgarlata: Velký atlas cestovatele

5bf2d63409365obrazek.pngVydejte se prozkoumat Zemi se slavnými objeviteli, díky nimž toho o naší planetě víme tolik. S tímto atlasem procestujete svět s Kryštofem Kolumbem, Marcem Polem, ale i méně známými osobnostmi, o kterých jste třeba neslyšeli. Publikace obsahuje krásné ilustrace včetně map, zajímavosti a příběhy účastníků výprav i pozorovatelů. Objevujte skrytá zákoutí světadílů zábavnou a praktickou formou. Přeneste se do dob minulých a dobývejte svět s Velkým atlasem cestovatele, který je k dostání v prodejnách Knihy Dobrovský za 379 Kč.

Melissa Albert: Lískový les

5bf2d63f4342eobrazek.pngFanoušci Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti by měli zbystřit. V Lískovém lese ožívají tajemné příběhy a legendy o nevysvětlitelných jevech, které vás nenechají spát. Alicina matka je unesena bytostí, která údajně pochází z drsného nadpřirozeného světa babiččiných pohádek. Jediným vodítkem je vzkaz: „Drž se dál od Lískového lesa!“ Jaká tajemství se skrývají v děsivém, ale kouzelném lese, kde o samotě zemřela babička Alice, spisovatelka temných pohádek? Otevřete dveře do temného a zároveň krásného světa, který vás pohltí. Rozsviťte všechna světla a nechte se unášet úžasně děsivým dobrodružstvím. Knihu seženete v knihkupectví Knihy Dobrovský za 399 Kč.

  • PRO KAMARÁDY

Karen Homer: Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu

5bf2d648c1968obrazek.pngVšechna kouzla a taje módního světa jsou nyní odhalena v nové publikaci spisovatelky Karen Homerové. Kompletní obrazový průvodce nabídne čtenářům náhled do zákulisí módních přehlídek a seznámí je s klíčovými, a hlavně nezapomenutelnými, jmény módního průmyslu. Kromě zajímavostí a statistik ze světa módy, kniha pojednává také o módních doplňcích a ikonách, jakými byly v minulém století třeba Audrey Hepburnová nebo lady Diana. S knihou se však přeneseme i zpět do historie. Do dob prvních korzetů, přes počátek výroby krystalů Swarovski až po uvolněnou módu bouřlivých dvacátých let. Dámská i pánská móda, hipster nebo prepster, výroba luxusní obuvi - to vše a mnohem víc přivádí na světlo jedinečný průvodce. Titul seženete na pultech Knihy Dobrovský za 499 Kč.

Gloria Montenegro-Chirouze: Kávologie

5bf2d655ac915obrazek.pngMáte ve svém okolí opravdového milovníka kávy? Pak jste právě narazili na ideální dárek! Nová luxusní publikace Kávologie, příběhy a pocity, přináší komplexní obraz tohoto oblíbeného nápoje. Od historických a geografických faktů, přes sběr a zpracovávání surovin, až po samotnou výrobu a distribuci - to vše najdete v doprovodu jedinečných fotografií, které zobrazují nejkrásnější momenty spojené se světem kávy. Kniha obsahuje mimo jiné také praktickou příručku, díky které se dozvíte jak na přípravu správného espressa nebo výběr ideálního šálku. Publikaci zakoupíte v prodejnách Knihy Dobrovský za 599 Kč.

Více informací naleznete zde.
5bf2d7119a4ffobrazek.png

Reklama