Nastalo období mrazu. Květiny, které nám mohou udělat den krásnějším, lze obdivovat pouze ty květináčové či řezané, ale přesto je toto období dobou, kterou si pamatuji od dětství právě v souvislosti s krásnými květy. Mívali jsme totiž doma vánoční kaktus.

Připadalo mi to jako převeliká vzácnost, takový kaktus, který kvete pouze v čase Vánoc, přece nemůže být jen tak nějaká rostlina. Každý rok jsem v prosinci napjatě očekávala, jestli letos vykvete.

christmas cactus

Kaktusy jsou obecně specifickou záležitostí, znám spoustu nadšených pěstitelů těchto zvláštních květin, musí mít něco do sebe, když většina z nich na dotek zraňuje a na pohled těší… A ty jejich květy! 

Přečtěte si také:

Kromě vánočního kaktusu, který mívala naše máma, si dobře pamatuji i ty další a s nimi spojený konec léta, kdy jsme s jejím druhým manželem stěhovali plný vozík pichláčů z chaty na zimu do Prahy. Upřímně - to mě až takovou radostí nenaplňovalo.

Jako každičká květinka na tomto našem světě, má i kaktus mnoho pozitiv a z hlediska květové terapie Doreen Virtue jsou jeho vlastnosti přímo obdivuhodné. 

Podle jejího učení a moudrosti je kaktus ve spojení s archanděly Metatronem, Michaelem, Rafaelem a Razielem, z čaker pak působí na solar plexus, srdeční čakru, třetí oko (!) a korunní čakru.

christmas cactusVe své světoznámé knize o květové terapii říká, že květy, které na této rostlině vykvetou, jsou nápadné svou nevšední krásou, která bohužel trvá jen krátce. Kaktusy nám ukazují, že bychom nikdy neměli posuzovat knihu podle obalu, ačkoliv jsou tyto sukulenty pichlavé, vykvétají tak nádherně, až se tají dech. Kaktusové květy nás nabádají, abychom si našli své místo a čas, které potřebujeme pro péči o svoje tělo a duši. Jsou užitečnou ochranou v případě, že se adaptujeme na svou stoupající citlivost na energii. Květy kaktusů vám rády pomohou a díky nim se můžete cítit tak příjemně, jak jen to bude během této doby možné. Podle Doreen si máme tyto květy představit jako medvědici - ochrání nás před nebezpečím a díky nim budeme v naprostém pořádku, zatímco budeme růst. 

Duchovním poselstvím kaktusu je poskytnutí ochrany, když se cítíme zranitelní. Kaktus nám svým jemným způsobem říká, vím, že jste citlivé bytosti, a všiml jsem si, že vaše emoce nejsou v rovnováze, ale to je v pořádku. Jsem tu já a vytvořím kolem vás ochranný štít, abyste získali takový prostor, jaký právě potřebujete k léčení a růstu. Nezapomeňte na výživu své duše, až budete opět získávat svou sílu. Kvůli svým niterným pocitům byste se neměli nikdy odsuzovat, neboť vše je součástí stádia růstu, kterým nyní procházíte. Směřujete k nové formě existence s větší intuicí a energií. Tyto výkyvy jsou jako bolesti spojené s růstem. Můžete prožívat poněkud izolované emoce, protože si nejste jisti, jak s nimi v této chvíli naložit, ale jsem tu já, a pokud budete chtít, budu vás učit, jak se stát více duchovními.

Jistě budete se mnou souhlasit, že kaktus je opravdu výjimečným kolečkem v soukolí celého našeho mikro vesmíru. :-) Je nepřehlédnutelným kouskem našeho pozemského světa a z druhé strany významným pomocníkem toho nehmotného, éterického, neviditelného, ale tak podstatného.  

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama