Milá Jindřiško,
 
posílám fotky svých dvou největších pěstovatelských úspěchů. Asi nejsou v porovnání se šikovnými zahrádkářkami ze ženy-in nic moc, ale pro mě, člověka, kterému chcípaly hromadně i kaktusy, jsou předmětem neskonalé pýchy ;-)
 
První "výpěstek" je má vlastní odnož thilandsie. V podstatě jsem neměla ani páru, jak se thilandsie rozmnožují, čekala jsem mladé už od chvíle, co vypustila vzdušné kořeny ;-) Pak začala červenat, což jsem chápala jako další signál březosti - dokud mě kamarádka nepoučila, že je to od sluníčka. Až asi po dvou letech, kdy můj zájem zcela opadl, thilandsie najednou nasadila na potomka - teď už si mamina i s dcerou spokojeně rostou každá na svém kameni.
 
Druhý je vykvetlý vánoční kaktus. Asi se dá koupit v každém květinářství, ale já jsem ho dostala jako řízek od mamky - té ovšem kvete neustále, až si na to pokrytecky stěžuje. A mně jen nasazoval další články, až jsem ho překřtila na "tasemnici". Vyslechla jsem různé rady, až zabrala ta nejvíce sadistická: "Moř ho suchem, až téměř chcípne. Pak ho zalij a uvidíš!" V duchu jsem se kaktusu omluvila a mořila. A ejhle! Kvetl jako pominutý :-)
 
channah
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Díky, channah, za pěkné fotky pokojových rostlinek!
 
Pošlete i vy své snímky záhonků nebo truhlíků a pochlubte se nám ostatním, jaké jste zahradnice!  :)
 
Adresa redakce - redakce@zena-in.cz - nejlepší dnešní příspěvek vyhrává film na DVD!
 
Hezký den vám přeje