Jako každý rok, tak i letos si určitě ozdobíte stromeček stejně. Proč alespoň jednou nezkusit něco jiného? A můžete si vyzdobit i celý byt…

Co kdybyste letos vyzdobily stromeček úplně jinak než doposud. Mohou to být nové barvy, vůně…

Elegantní stříbrná
Stříbrné ozdoby můžete zkombinovat s bílými. Stříbrné mašle, koule, ale také bílé tylové mašle. Stromek pak bude vypadat elegantně, když ho nakonec ozdobíte stříbrnými řetězy, skrz které budou problikávat miniaturní žlutá elektrická světélka. 

Teplá červená
Červené ozdoby můžete použít samotné, nebo hezká kombinace bude se zlatými ozdobami. Červené a zlaté řetězy, koule, mašle, jablíčka…

Ledová modř
Pokud však máte ráda studené tóny a „zimu“ chcete mít i doma, ozdobte si stromek modro–stříbřitě. Koule, mašle, svíčky… Řetězy  tomu potom dodají tu "ledovou" krásu.

Jako za starých časů
Nemáte ozdoby, nebo máte ráda chudě oděný stromeček? Napečte nebo nakupte perníčky, ozdobte je, pokud nejsou, navlékněte na nit a pověste na stromeček.
K tomu se budou krásně vyjímat ozdoby třeba z pomerančových koleček.
Pomeranče nakrájejte asi tak na 3 mm silné plátky, usušte v troubě, nebo v sušičce ovoce. Usušené potom navlékněte na oranžovou nebo červenou užší stuhu a zavěste.
Také z pomerančové kůry si můžete udělat ozdoby.
Tvořítkem na cukroví vykrájejte srdíčka, hvězdičky či jiné vánoční motivy a mezi dva tvary vložte stuhu a slepte k sobě.
Hezké a voňavé ozdoby jsou i ze skořice. Několik stejně dlouhých kousků skořice svažte béžovou stužkou nebo přírodním lýkem k sobě a pověste na stromeček.
Hezké a chutné jsou také ozdoby z meruněk a švestek. Toto sušené ovoce střídavě po dvou či třech kouscích navlékněte na režnou nit a na konci udělejte pořádný uzlík. Nahoře udělejte mašličku z tenčí oranžové nebo červené stuhy a zavěste. Nakonec dozdobte červenými svíčkami a hezký a chutný stromeček máte na světě.

Klasický styl
Rády vzpomínáte na Vánoce před 10, 20 lety, kdy v každé domácnosti byl stejně ozdobený stromeček. Proč ne. I tato doba měla něco svého.
Veškeré barevné ozdoby, koule, slzy … navěste na stromek, fantazii se meze nekladou. Na jednotlivé větve připevněte svíčky, prskavky, čokoládové figurky z kolekce, na špičku stromku špici, posypte lametami a nakonec ozdobte řetězy.

Ozdoby nemusí být pouze na stromečku. Můžete je mít kdekoli v bytě. Nejlépe se však vyjímají v kuchyni na stole nebo na konferenčním stolku v obývacím pokoji.

Ovoce vonící kořením
Pomeranče, grapefruity, mandarinky, citrony, ale i jablka můžete ozdobit hřebíčky, které zapícháte do kůry či slupky, dle vaší fantazie. Hřebíček má výrazné aroma, které je spolu s vůní ovoce příjemné.
Tuto dekoraci můžete naaranžovat na misku, okolo můžete dát „otýpky“ ze skořice a malé kousky smrkových větviček.
I červená, krásně naleštěná jablíčka můžete dát na misku, okolo smrkové větvičky s červenými mašličkami a doprostřed můžete dát třeba hezkou červenou svíčku.

Adventní čas se pomalu blíží, tak snad vám tato inspirace přijde vhod.
Krásné prožití vánočních svátků, hlavně klid a pohodu všem čtenářkám přeje