teterr.jpg
Foto: Netflix

Vánoce na spadnutí

Čerstvě zasnoubená, rozmazlená hotelová dědička Lindsay Lohan utrpí po nehodě na lyžích naprostou ztrátu paměti. Má ale štěstí v neštěstí, protože se ocitne v péči pohledného majitele chaty, kterého hraje Chord Overstreet, a jeho předčasně vyspělé dcerky. Nebude to však mít jednoduché, protože bude muset v rámci terapie pracovat a dělat normální věci, na což není zvyklá. Nicméně to přinese své ovoce a možná i opravdovou lásku.

Dostupné na Netflixu


 
Klaus

Klaus je španělský animovaný vánoční film z roku 2019, který napsal a režíroval Sergio Pablos. V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý, původně dosti sobecký, pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. Do chladného, temného města to přinese spousty radosti a úsměvů.

Dostupné na Netflixu


 
Vánoční kronika

Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. V zábavném filmu pro celou rodinu si Santa Clause zahraje Kurt Russell a Goldie Hawn zase paní Clausovou. A pozor, na Netflixu je i dvojka!

Dostupné na Netflixu


 
Vánoční koleda

Ebenezer je lakomý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později na Štědrý den podle Fred Ebenezera na vánoční večírek. Ten ale odmítá a také odmítá přispět na charitu. Doma se mu zjeví duch zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Ebenezer je vyděšený, ale moc tomu nevěří. V noci se mu ale zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase do jeho mládí. Následně i další dva. Otevřou mu oči a odkryjí pravdy, kterým nikdy nechtěl věřit. Dříve než bude příliš pozdě, musí odčinit všechno špatné, co v životě udělal.

Dostupné na Disney Plus

Kouzelné Vánoce

Pán nebes sesílá na zemi dva vánoční anděly. Každý z nich má za úkol nalézt jednoho člověka, který neuznává kouzlo Vánoc. Gideon dostane na starost Ginny Graingerovou, matku malé Abbie a jen o něco staršího Caleba. V předvánočním čase je Ginnie, která pracuje jako pokladní v supermarketu, nervózní, otec Jack je momentálně bez práce a rodina dostala navíc výpověď z bytu. Gideon vyhledá Abbie a domlouvá se s ní, jak ovlivnit maminku a její názor na Vánoce. Jack tajně vybere z účtu peníze, aby mohl dětem koupit alespoň nějaké dárky. Ginnie to považuje za zbytečnost, a když se to dozví, utíká za ním do banky. Tam právě došlo k přepadení, při kterém je Jack zastřelen. Obě děti navíc vezme lupič jako rukojmí. Cestou však nezvládne řízení a spadne s autem do řeky. Děti zachrání Gideon, a když se od něj Abbie dozví, že je táta mrtvý, chce, aby mu pomohl. Gideon ji posílá za Santa Clausem. Podle něj ale tatínka může zachránit pouze Ginnie, když přestane mít odpor k Vánocům.

Dostupné na Disney Plus

Chlapec, kterému říkají Vánoce

Film režiséra Gila Kenana vypráví o 11letém chlapci jménem Nikolaus, který se vydává na ledový sever, aby našel svého tátu, který se vydal pátrat po bájné elfí vesnici Elfmág. Na dobrodružné výpravě za naplněním svého osudu, během níž potkává spoustu mystických stvoření, se může spolehnout na losa Bleska a věrného myšího parťáka.
 
Dostupné na Netflixu


 

Zdroje: Netflix, Disney Plus, Netflixer, ČSFD, TV Nova