Já vím, v dárcích to pravé kouzlo vánoc asi není, ale přesto se snažím každému vždy koupit nebo vyrobit aspoň nějakou maličkost pro radost. Přitom razím heslo: čím originálnější, tím lepší. :-))
Při nákupu a úschově dárků automaticky sklouznu ke dvěma variantám. Obě mají svá úskalí. Proberme si obě možnosti.

Varianta první: Pokud dárky vybírám s velkým předstihem, tak to buď nevydržím a rozdám je při nejrůznějších příležitostech ještě do Vánoc, nebo je naopak schovám tak pečlivě, že je nenajdu ani třiadvacátého prosince.
Většinou na tyto dárky narazím buď při nějakém tom větším úklidu, pokud na něj zbyde čas, nebo v létě, když si balím věci na dovolenou.
Takže mezi letním oblečením tu a tam najdu nějaký ten balíček, který jsem tam před několika měsíci tak pečlivě skryla. Ano, teoreticky se třiadvacátého prosince mohu tvářit, že si jdu balit na dovolenou, abych dárky našla. Jenže to není tak jednoduché.
Za prvé nemám tolik času, a za druhé - nechci, aby si zoufalá rodina myslela, že jsem se při výrobě bramborového salátu totálně zbláznila, když odeběhnu do ložnice a ze skříní budu vytahovat letní tílka, šortky a plavky, a budu postupovat přesně tak, jako když si v létě balím zavazadla, abych narazila na věci, které jsem jim koupila.
Takže ti, pro něž vybírám dárky v této takzvané první vlně, mají víceméně „smůlu“. Dostanou toho pod stromečkem obvykle míň. Zbytek jim rozdávám nepravidelně během následujícího roku.

Varianta druhá: Ti, co jim dárky vybírám na poslední chvíli, na tom často nejsou o moc lépe. Sice si pamatuji, kam jsem co uložila, nicméně výběr dárků v předvánočním stresu s sebou přináší jiná úskalí. Obvykle už ve chvíli, kdy vypadnu z krámu, mě začínají přepadat pochybnosti, jestli jsem nekoupila totální blbosti.
O tom, že to tak je, se ujistím pod stromečkem, kdy se při pohledu na rozpaky ve tvářích příbuzných propadám studem. Někdy opravdu žasnu, jak jsem vůbec takový nesmysl mohla vybrat. Ano, rodina nepochybuje o tom, že jsem originální, ale být originální ještě neznamená totéž, co přijít docela o rozum :-)))

Letos mám už tři dárky. Mám je zatím všechny na jednom místě. Vím o nich jenom já! Ale obávám se, že za chvíli těch blbinek, co nakoupím, přibude, a pak tu bude ona věčná otázka: kam je v bytě schovat, abych je těsně před Vánoci našla, ale ostatní aby o nich neměli tušení?

A co vy? Máte letos nějaké originální tipy na vánoční dárky (to se taky hodí) a k tomu ještě originálnější tipy na jejich skrýše? Budu se moc těšit na vaše nápady :-)))

 

          
Reklama