Milá redakce,
na vašich stránkách je mnoho zajímavých rad a nápadů na vánoční dárky, tak jsem se rozhodla, že také přispěju.
Mam v rodině mnoho mužů, chlapů a dospívajících mladíků, a všem se tento dárek může hodit. Ručně malovaná hedvábná kravata. Nebojte se, nebude to nic složitého, vysvětlím vám ten nejjednodušší způsob, jak rychle a přitom velmi efektně kravatu nazdobit.

V dobrém papírnictví nebo ve výtvarných potřebách si koupíme hedvábnou kravatu a barvu na hedvábí, bude nám klidně stačit jen jedna. Barvy musejí být fixovány teplem - zažehlením. Ne do mikrovlnky!!
Kravatu si vytáhneme a obyčejným čistým štětcem a čistou vodou si ji namočíme. Je to lepší, barvy nebudou tak rychle zasychat, a my budeme mít dost času na nanášení soli. Jak kravatu namočíme, můžeme začít barvit. Nachystáme si barvu, která se nám líbí, a sůl. Mně se osvědčila sůl do myčky, má velké krystaly a dělá krásné efekty. Kravatu si rozprostřeme nejlépe na noviny, tak abychom ji měli celou nataženou a nikde se nekrčila. Začneme nanášet barvu. Kravata musí mít celou plochu nabarvenou. Asi každých 10 cm, co nabarvíme, posypeme solí. Sůl musíme sypat za mokra, čím dřív, tím líp. Takže natřeme kus - posypeme - natřeme kus - posypeme a tak, dokud nebude celá kravata nabarvená. Teď musíme počkat, dokud kravata neuschne. Sůl do sebe vstřebává vlhkost i s barvou, to nám vytvoří velice zajímavé vzory.
Pro šikovné ruce: Pokud chceme kravatu ještě dozdobit, koupíme si v potřebách pro výtvarníky gutu na hedvábí a můžeme dokreslit vzor.
Ručně vyrobený dárek mnohem víc potěší a zvlášť, když bude takhle efektní. Ke kravatě můžeme dokoupit barevně sladěnou košili a dárek nebude mít chybu.
Zdraví vaše čtenářka danková


Milá a šikovná danková,
děkujeme za inspiraci a posíláme 500 bodů do VVS

Reklama