Vánoční bazar v Mokré čtvrti se letos uskuteční od pátku 19. do neděle 21. prosince v pražském divadle Disk v Karlově ulici 26. Již po šesté se Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a Petr Serge Butko postaví za pult, aby prodejem originálních a vtipných dárků zpříjemnili Vánoce nejen návštěvníkům, ale hlavně potřebným.

Pátek 19. prosince od 10 do 20 hodin bude tradičně patřit šlechetným dárcům. Vítán je každý, ať už do Bazaru přinese velkolepý prezent, nebo drobnost. Přispět lze opravdu čímkoli, od levných věcí, jako jsou korálky, skleničky, keramika, oblečení, bižuterie, až po umělecká díla, značkové zboží, starožitnosti či nejrůznější cennosti. „Přijímáme jak věcné, tak finanční dary všeho druhu a množství,“ vzkazují obě herečky a režisér.
Sobota 20. a neděle 21. prosince bude ve znamení celodenních prodejních večírků. Od 10 do 20 hodin se tu může zastavit každý, kdo zatouží po nevšedním vánočním dárku, vlídném slovu nebo skleničce něčeho ostřejšího.
Společné úsilí pak vyvrcholí v pondělí 22. prosince od 20.00 koncertem v pražském Lucerna Music Baru.Scénář Vánočního bazaru sice zůstává stejný jako v předešlých letech, přesto si trojice „organizátorů“ připravila překvapení. „Mezi speciality letošního Bazaru bude patřit oddělení pro dospělé, kde mimo vzácných lihovin bude také možnost zahrát si poker, samozřejmě ve prospěch Bazaru,“ prozradila Aňa Geislerová.

Další zpestření čeká na návštěvníky závěrečné párty Snesitelná lehkost pití, na které i letos vystoupí řada hvězd: např. Zuzana Stivínová, Jiří Korn, Ester Kočičková, Jiří Macháček, Matěj Ruppert, Nightwork, Iva Pazderková, All X a samozřejmě Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Peter Serge Butko a další. Večer plný hudby, tance a zábavy bude letos ve stylu country. „Vyzýváme publikum, aby se jemně v tomto stylu ´dozdobilo´,“ vybízí Táňa a připomíná, že vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 1. prosince 2008 na pokladně Lucerna Music Baru, nebo je možné si je rezervovat e-mailem.

Výtěžek letošního ročníku poputuje na konto Nadace Terezy Maxové, Klubu přátel dětí dětských domovů a pražského Domu světla. „Část peněz jako každoročně věnujeme dětem, letos jsme se navíc rozhodli přispět na boj proti AIDS."

„Rádi bychom naším Bazarem přispěli k medializaci tohoto problému. Tato nemoc rapidně zkracuje lidské životy a především těch mladých je velká škoda,“ vysvětluje Peter, proč se rozhodli finančně podpořit právě tyto neziskové organizace.

Byla jste někdy na Vánočním bazaru?
Půjdete letos?
Přinesete tam nějakou věc?
Koupila byste si tam nějaký dárek?

 

Reklama