Nakoupit na Vánoce a zároveň podpořit dobrou věc mohou lidé, kteří nakupují v internetové aukci Linky bezpečí. Letos se tak částečně mohli zbavit předvánočního shonu v kamenných obchodech už po páté. Ovšem už jen do pátku.

Co letos aukce nabízela a stále ještě nabízí? Více než 150 unikátních uměleckých děl jak od uznávaných autorů, tak od začínajících dětských umělců.

Jak na nákup?

Na webových stránkách http://aukce.linkabezpeci.cz stačí provést jednoduchou registraci a můžete v klidu domova nebo kanceláře vybírat.

Je z čeho vybírat!

Pro náročnější jsou určena umělecká díla ze spolků Hollar, Mánes, Umělecká beseda a hosté. Tyto české historické umělecké spolky podporující Linku bezpečí dětí a mládeže věnovaly do aukce díla významných českých výtvarníků. Kupujícím se tím otevírá možnost získat atraktivní umělecká díla za neopakovatelné ceny.

V aukci naleznete rovněž dětské kresby, malby, grafiky a objekty, které vznikly
ve spolupráci s Českým rozhlasem On-line v rámci soutěže s názvem „Malujeme – po síti.“

Originální obrázky a keramika od malých umělců jsou nejen z Čech, ale doslova z celého světa. Například obrázky z Indonésie zaujmou typickými prvky této kultury jak ve výrazu obličejů, tak oblečení nebo krajiny.

Letos je v aukci novinka, tzv. automatický přihazovač, se kterým bude dražení ještě příjemnější.

A zároveň mohou mít nakupující dobrý pocit, že pomáhají dětem v nouzi. Na Lince bezpečí řeší 300 až 400 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. Sdružení Linka bezpečí zajišťuje při své práci absolutní anonymitu volajících klientů. Více si můžete přečíst na webových stránkách www.linkabezpeci.cz.


Už jste někdy na stránky linky zabrousila? A koupila jste něco?

Reklama