vanoce

Zítra usedneme ke štědrovečernímu stolu. Máte už vymyšleno, jak bude vypadat? Stejně jako vánoční dekorování a zdobení stromečku, podléhá trendům i stolování. Necháte se jimi ovlivnit, nebo zůstanete u zaběhnuté klasiky? Jak by podle vás měl vypadat štědrovečerně prostřený stůl? Pojďte si o tom dnes popovídat

Už se těšíte, až si svátečně „vyšperkujete“ štědrovečerní stůl? Rozprostřete ubrus, naleštíte sklo, vyndáte porcelánový servis a dáte si záležet na složení ubrousků…Znaleckým okem přelétnete své dílo, sem tam ještě něco porovnáte a může se začít servírovat.

Až potud jsme na tom asi všechny stejně. Ale naše styly se liší v barvách, materiálech, množství dekorací. Někdo má rád křišťálovou čistotu s nádechem luxusu, jiný upřednostňuje barevnost a různorodost, další vyhledává originalitu.

Máte letos chuť vyzkoušet něco nového?

Pojďte se podívat na několik různých stylů a inspirovat se. Na změnu není nikdy pozdě.

Zlatobílá kombinace se bude líbit milovnicím klasiky. Působí čistě, hřejivě a velmi luxusně. A to nemusíte mít zrovna křišťálové sklo, ani talíře se zlatými proužky či pozlacené příbory. Stačí tabuli dozdobit zlatými ubrousky, svíčkami, a pokud máte dost místa, rozmístěte po ubruse zlaté vánoční ozdoby. Letos vsaďte na růžové zlato.

Nebo vyměňte bílý ubrus za světlemodrý (jako na obrázku nahoře) a máte změnu, která zachová tradici a přitom bude patrná.

bile

Červenobílá kombinace je jednou z nejoblíbenějších. Působí velmi optimisticky, svěže a přitom hravě. Takový stůl se bude líbit dětem a rozptýlí jejich pozornost při čekání na dárky. Jeho výhodou je, že se hodí jak do tradičně zařízeného interiéru třeba na chalupě, tak do moderního bytu. Pokud nemáte zrovna červené nádobí, nevadí, barvu na stůl přeneste pomocí doplňků. Letos frčí jelínci

cerve

Šedobílá kombinace je velmi elegantní a osobitá. Bude se líbit lidem, kteří mají rádi nevšední design a originalitu. Tyto zvláštní a poněkud chladné barvy rozsviťte stříbrnou, zlatou nebo bronzovou a docílíte nečekaného efektu. Takto prostřený stůl vykouzlí ve vašem bytě neopakovatelnou atmosféru

v

Barevná všehochuť. Takto prostřený stůl, který hýří barvami, se bude líbit spíš nekonvenčním lidem, kteří se nebojí experimentovat. Výrazná barevnost působí vesele a hodí se i k silvestrovskému pohoštění.

b

Který stůl byste si vybraly vy, milé ženy-in?

Podívejte se do fotogalerie, kde najdete další varianty těchto základních stylů

Foto: Facebooky Butlers, Moje Party, Bella Rose

Čtěte také: