Těšíte se na Vánoce? Zalezete do tepla a neodejdete od puštěného televizoru? Pokud milujete vánoční klasiku, budete letos s televizní nabídkou spokojení. Až na několik výjimek, jakými jsou Shrekovy Vánoce či Karlík a továrna na čokoládu, nechystá žádná z televizí výrazné programové změny. Stejně jako loni, předloni, předpředloni…

Česká televize
Všechny tři české televize se striktně řídí heslem: bez pohádek nejsou Vánoce! Veřejnoprávní Česká televize vsadila na rozdíl od ostatních na vlastní tvorbu. Podle programové ředitelky Kateřiny Fričové letos ČT nabídne devět zcela nových pohádek.

Štědrovečerní nabídku zahájí snímek Karla Janáka Past na Ježíška, v závěsu budou následovat pohádky Obušku z pytle ven, Byl jednou jeden král, z nových například Začarovaná láska či O kominickém učni a dceři cukráře.

Loni získala pohádka Anděl Páně získala přes 60 % sledovanosti a ČT doufá, že letošní novinka Tři životy od stejného režiséra Jiřího Stracha bude stejně úspěšná. Štědrovečerní večer pak bude patřit i Miroslavu Donutilovi a jeho Veselým Vánočním (Pří)hodám s Ivou Janžurovou nebo Jiřinou Bohdalovou. A samozřejmě Česká mše vánoční.

Na Boží hod vánoční i na Štěpána pak pokračuje pohádková smršť. Například O dívce, která šlápla na chléb nebo Uloupená divoženka. Z filmových premiér ČT nabídne o Vánocích snímek Kašlu na lásku s Renée Zellwegerovou a Ewan McGregorem či film Láska přes internet s Tomem Hanksem.

Prima
Na pohádky sází i Prima. Na Štědrý den nabídne animovaný Polární expres i klasiku O medvědu Ondřejovi. Podvečerní pohádkou budou Hrátky s čertem, od devíti večer pak mohou děti s již rozbalenými dárky zasednout k Princezně se zlatou hvězdou na čele.Hodina po půlnoci bude patřit kultovnímu animovanému filmu z produkce Tima Burtona Ukradené Vánoce.

Na Boží hod Prima nabídne 1. část dvoudílné pohádky Káj a Gerda a Císařova pekaře, den poté oba filmy dokončí a 27. prosince bude vysílat pohádku Dařbuján a Pandrhola. Z televizně filmových premiér nasadí 23. prosince Příliš dlouhé zásnuby s Audrey Tautouovou a na Štědrý den Zápisník jedné lásky. Opravdu filmovou perlu Prima uvede 26. prosince. Snímek Tima Burtona s Johny Deppem Karlík a továrna na. Už v sobotu 22. prosince pustí Prima Cameronův Titanic, Na Boží hod pak Příšernou tchyni s Jennifer Lopezovou a Jane Fondovou.

Nova
Nova své trumfy zatím tají. Jisté je, že na Štědrý večer uvidí diváci pohádkové stálice, jako je pohádka s Libuší Šafránkovou Třetí princ nebo Pyšná princezna. V podvečer opět Libušku Šafránkovou a její Tři oříšky pro Popelku.

Hlavní vysílací čas bude patřit vánoční Ulici a americkému animovanému speciálu Shrekovy Vánoce. Poté přijdou na řadu dva filmy: Smím prosit? s Richardem Gerem a Lásce na stopě. Na Boží hod Nova odvysílá pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci i filmy Sám doma a Létu s kovbojem. Večer další díl Ordinace v růžové zahradě a na Štěpána opět klasika: Princ a Večernice, Sám doma 2  a Tři veteráni a večer Pretty woman.

Sledujete o Vánocích raději již několikrát omílané pohádky nebo byste rádi zcela nové filmy? Vždyť pohádky jsou jen pro děti… Na co tvůrci programu zapomněli? Jaký film byste letos ráda v televizi viděla?

Reklama