Hezký den všem,

Vánoce pro mě letos začaly brzo. V sobotu jsme s manželem koupili živý vánoční stromeček v květináči. Tak jsem si řekla, že ho už nazdobím. Nakoupila jsem spoustu vánočních ozdob, skleněných – ty plastové nějak nemusím. No dneska se na to vrhnu. Budou to naše první Vánoce v novém bytě, a tak jsem si je chtěla pořádně vychutnat. Nazdobit byt a stromeček, napéct hodně cukroví, lehnout si s manžílkem k televizi a koukat na ty staré známé filmy a pohádky, které se každý rok opakují, a přesto na ně pořád koukáme. Ale to jsou jen mé sny.

Zcela neprozřetelně jsme už v létě slíbili švagrové, že i s manželovými rodiči pojedeme na svátky za ní a jejím mužem do Německa. To jsme ještě netušili, že budeme od podzimu bydlet ve svém. No co. Tak napeču cukroví, nazdobím stromeček a byt a budu si vychutnávat alespoň tu dobu do Vánoc, protože za švagrovou se mi vůbec nechce. Všichni ostatní se ale těší a já jim to nechci kazit. Svou vánoční pohodu si snad užiji v dalších letech až až.

Ještě něčím si ale zpříjemním ten předvánoční čas. Teda kromě vaječného koňaku, který mám opravdu hodně ráda a Vánoce bez něj si nedokážu představit. Půjdu nasávat atmosféru na vánoční trhy. Velmi příjemné bývají na zámku v Kravařích. Je tam spousta tradičních řemeslných výrobků, úžasné jídlo a pití a pravá vánoční nálada. Hrozně pěkná bývá výstava vánoční dekorace. Stejně příjemně si dokážu užít i trhy v ostravské ČEZ aréně, kde si každý rok koupím bramborák a svařené víno, nakoupím pár drobností pro radost a větvičky jmelí. Každoročně bývaly vánoční trhy také na Masarykově náměstí v centru Ostravy, no letos nebudou. Náměstí je rozkopané kvůli rekonstrukci.

A jaká reklama je ta nejlepší? Pro mě jednoznačně vedou falešní sobi.

Tak příjemný advent, ať už začal nebo teprve začne v neděli, a krásné zimní dny.

slonbidlo


Děkujeme za moc pěkný příspěvek :) a také přejeme pěkné prožití adventu a svátků Vánočních.

Jak vypadá příprava na Vánoce u Vás, ženy-in? Zdobíte si i pracoviště? Chodíte na vánoční trhy?

Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama