Advent je očekáváním světla. Dárky nejsou to hlavní! Především bychom měli být spolu. …blábláblá... říká kdo? Ticho léčí. Jistě. Ale někdo ty Tři soutěsky v Číně zafinancovat musí!

 

Zatímco invaze vánočních koulí jako smršť postupuje z výloh OD Tesco do každého volného koutu zeměkoule, hbité šičky čínských fabrik pářou ze saténových stuh nápis Vzpomínáme a z velkého displeje nad halou opisují nové slovo Těšíme se!

 

            Ano, je to tady! I letos se převalí přes bedra udřených otců tisíce růžových kopýtek malých rozkošných koníčků s naondulovanými hřívami, a jestli je nedorazí ocelová pěst transformera, tak voděodolná kosmetika Barbie Nezkušená určitě.

 

            Pokud jste loni v únoru nakoupili palety s výhodnými vánočními dárky pro rok 2008 (Opička s kývací hlavou v ceně), máte výhodu. Nás ostatní ještě honba za diamantem čeká. Především je dobré posadit se zodpovědně se zápisníkem před televizní obrazovku a opravdu dobře se seznámit s reklamou, kvůli které možná vaše děti prodají toho pejska, co jim Ježíšek přinesl minule. Umí snad váš Alík opakovat pěkné písničky a tančit kankán na plechovkách psího žrádla?

 

            Proberte s dcerkou, jestli je normální starat se o divné růžové gumové vyžle s očima, jako má ta paní v drogerii. V paneláku se s arabským plnokrevníkem nepomazlíš, ale měla by se nějak dozvědět, že koňům se hříva dvakrát denně nemyje duhovým šamponkem, protože až ta puberťačka za pár let rozrazí vrata nejbližšího hřebčína, mohli byste mít co do činění s Martou a nějakou ligou na ochranu zvířat!

 

            Já vím, Marta dělá jen do psů. Jenže jsou tu další nástrahy! Přemýšleli jste o tom medvídkovi? No víte, co myslím? Ten co ve tmě světélkuje jako hnijící pařez, takže s takovým medvídkem se žádné děťátko ve své postýlce nemusí už bát. Slibte mi, že se do toho pokojíčku pak vrátíte ještě jednou! Protože jestli se bude vaše holčička pořád třást, nemusí to být jen strach, rozumíte?

 

            O nic nejde, hračky se přece z prodeje s nějakou tou závadičkou stahují pořád. A to je hlavní rada a tip, který vám touto cestou chci dát! Buďte pozorní! Kupte klidně panenek víc, protože až vám kluci z laborky pošlou svůj názor na olověné (pardon kouřové) stíny jejích očí… firma ty peníze určitě vrátí! Nebojte se prozkoumat i Popelčinu kabelku na ftaláty. Jestli ji Princ z Ostrova pozval na dvojitý hamburger, nějaké tam určitě budou.

 

            Pro ty, kteří se ještě nerozhodli, jestli mají koule na to žalovat velkou firmu, vydělat balík a strávit tak Nový a třeba i nový rok jako last minute na Tahiti, máme ještě jednu variantu Vánoc!

 

            Polínko. Hračka, která se do našich domácností vrací se vzpomínkami dědečků, je ergonomicky tvarovaná, svým využitím přizpůsobená každému věku a v hobby marketech k nalezení v mnoha provedeních a odstínech. Pomocí balíčku příslušenství (provázek 14,90  kolíček 23,-/20ks vše OBI nebo Tesco, nebo paní Šváchová dole u pošty) snadno vytvoříte myšku. Pro sběratele limitovaná edice „salon pana Hraběte nyní sklad ledku ze zámku Dolní Habř – výprodej". Hračka spojující generace potěší i v těžkém období, kdy jaro je slabé, ale zima ještě nekončí. Dobře proschlá hračka zahřeje nejen srdce. Zde si dovolujeme upozornit na další nástavbové aktivity vhodné pro předškolní děti jako „kreslení v popelu“ nebo „hra na kremaci“, které dále rozvíjejí motorické schopnosti a sociální dovednosti. (K příslušenství nabízíme kobereček „posypová loučka" s vyšším vlasem.)

 

            S radami a tipy pro předvánoční období se ještě ohlásíme. Za psychiatrickou kliniku Praha 8 už teď může pan ředitel říct, že dveře jsou tu pro každého otevřené, a dokonce i doktor Skála alias Ethanolový klaun prý oko přimhouří a do své léčebny vezme na svátky i tady Mirka. Viď, Mirku?           

Reklama