Zpěvačka a kytaristka s charakteristickým hlasovým projevem zazpívá ve společnosti svých dvou hostů ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v pátek 19. prosince od 19.30 hodin.

Benefiční koncerty k Vánocům neodmyslitelně patří, je to čas, kdy na své bližní myslíme více než jindy. Pro nás všechny je to ideální příležitost spojit příjemné s užitečným a pomoci tam, kde je pomoci třeba. Pořadatelé – agentura Wolf Star Production a Bon Art Production směrují benefici letošního koncertu Lenky Filipové na obecně prospěšnou společnost ESTETA, která je využije na podporu mladých umělců, kteří usilují o studium v zahraničí.
 
Lenka Filipová samozřejmě nezůstane na pódiu sama, objeví se ve společnosti dvou mužů – Marek Linhart nechá v secesních prostorách Smetanovy síně rozeznít elektrické a akustické kytary, zvláštním hostem pak bude Sean Barry, který zde zahraje na irskou harfu, klávesové nástroje a akordeon. Třetím a rozhodně neméně významný hostem koncertu bude brněnský violoncellista Štěpán Švestka. Během večera zazní skladby různých žánrů. Milovníky populární hudby potěší hity z Lenčina popového repertoáru, ale zkrátka nepřijdou ani příznivci klasiky. I jim má zpěvačka, která studovala na pražské konzervatoři a poté klasickou kytaru na Mezinárodní hudební akademii v Paříži, co nabídnout.

V rámci koncertu proběhne slavnostní křest nového koncertního DVD a CD Lenka Filipová LIVE. Nahrávku, která byla pořízena v Divadle Aréna v Bratislavě, vydává Universal Music, s. r. o. Posluchači zde najdou nejúspěšnější hity, keltské balady a nové české a francouzské písně. V originálním akustickém podání zazní písně Za všechno může čas, Věnování, Mosty, Zamilovaná a mnoho dalších.

Vstupenky je možné zakoupit v síti TicketPro (www.ticketpro.cz) telefon: 234 704 234, e-mail: ticket@ticketpro.cz za
350,- Kč
a 390,- Kč

Lenka Filipová patří ke stálicím našeho hudebního nebe. Do jejího portfolia patří čtrnáct alb, z toho čtyři představují interpretčinu hru na klasickou kytaru. Většina těchto alb získala ocenění jako zlatá nebo platinová. Její příznivci jistě znají dvojalbum The best of Lenka Filipová a nyní se mohou těšit na koncertní DVD. Lenčinu všestrannost doplňuje i autorství hudby. Zpěvačka a kytaristka vystupovala ve všech zemích Evropy, znají ji posluchači v Japonsku, USA a Kanadě. K oceněním patří Cena Grammy z roku 1997 a dále Grand Prix z kytarového festivalu na Antilách.

Zdroj: Helena Krausová, ConPro

Přečtěte si náš rozhovor s Lenkou Filipovou

Říká se, že ženy rády nakupují, jak je to s vámi?
Nakupuji ráda, ale závisí to jednak na rozpoložení a chuti, jednak na čase. Buď mám málo času a štěstí, v tom případě nakoupím rychle a dobře, nebo si vyhradím času více a užívám si to. Musím si pak ale stále opakovat, co přesně chci nakoupit. Většina nákupů totiž končí tím, že pro sebe nemám nic (tam jsem velmi nerozhodná a váhavá), ale naopak rychle a dobře se rozhoduji při nákupu pro ostatní.

Více ZDE! (klikni)

Reklama