Kdo z nás by neznal Ladovy obrázky. Hlavně vánoční atmosféru máme spojenou s jeho půvabnými kresbami z vesnického prostředí se zasněženými jedličkami a sáňkujícími dětmi.

Většina z nás si každoročně přeje, aby ty letošní Vánoce byly pokryty sněhovou duchnou a v duchu si malujeme romantické scenérie svítícího stromečku, na jehož pozadí se pomalinku snášejí obrovské sněhové vločky.

Bohužel v posledních letech zůstává pouze u představ a pravou vánoční romantiku si leckdy neužijí ani horalové, natož lidé ve městech. Místo do hebké bílé sněhové pokrývky, noříme nohy do blátivé hmoty a smutně vyhlížíme padající vločky.

Není proto divu, že řada z nás se rozhodne prožít Vánoce v úplně jiném prostředí.

Někdo se rozhodne pro pobyt třeba v Alpách nebo v italských Dolomitech, jiný dá přednost romantice v pravdě exotické a zakoupí zájezd do nějaké teplomilné země.

A nakonec – proč ne? I Vánoce třeba v Tunisku nebo na Kanárských ostrovech mohou mít své neopakovatelné kouzlo.

Pro tuzemce není ještě úplně samozřejmá možnost jít se na Štědrý den třeba vykoupat do moře a opalovat své tělo pod žhavým sluncem. Tak proč to nevyzkoušet? I vánoční cukroví, pojídané ve stínu palmy za svitu zapadajícího slunce přece může mít leccos do sebe.

V dřívějších dobách byly takovéto představy a myšlenky naprostou utopií, ale v devadesátých letech se vánoční zájezdy za teplem, mořem a exotikou staly takřka hitem.

Zásluhu na tom jistě má i relativní finanční dostupnost, neboť cena takového pobytu se o moc neliší od částky, kterou bychom zaplatili například v Krkonoších.

Tak co říkáte? Máte chuť prožít Vánoce jinak, než jak jste zvyklí? Pokud rádi zkoušíte stále něco nového a milujete moře, písek, palmy a lahodné koktejly, neváhejte a nebojte se vytvořit sobě a své rodině Vánoce, které budou dozajista nezapomenutelné.

Vždyť malý umělý stromeček a pár ozdob si konec konců můžete vzít s sebou. :o))  

Více najdete na adrese www.canariatravel.cz  nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu:
+420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.