5a33c22bb6521obrazek.png
K rozhodnutí nepořizovat si stromeček nás vedl prostý fakt. Vánoce strávíme na chalupě a v pražském bytě by byl zbytečný. Ale mám ráda vánoční atmosféru a tu si nechci nechat ujít. Právě to zdobení a chystání mě na Vánocích „baví“ nejvíc. Než se rozjedeme na venkov, zbývá ještě pár dní a ty si chci i v Praze vánočně užít. A tak mě napadlo, udělat si malou předvánoční výzdobu. Jste na tom podobně? Mám pro vás pár jednoduchých nápadů.

Klasikou je věnec. I ten můžete ozdobit místo stromečku a pověsit ho třeba na zeď. Vyberte menší koule, přidejte mašle a je hotovo.
5a33c2760dfe3obrazek.png

5a33c2f9e22eeobrazek.pngVyužijte Barborky. Třeba je máte ve váze a těšíte se, až vykvetou. Než se tak stane, ověste větvičky maličkými ozdůbkami, a přidejte jim trochu vánočního lesku. Já jsem použila kroucené vrbové proutky, které jsem našla odhozené za plotem jedné zahrady. Tak jsem vlastně zabila dvě mouchy jednou ranou.

5a33c57f85fe7obrazek.pngNetradiční svícen. Co by byly Vánoce bez mihotavých světýlek svíček? Naaranžujte je netradičně třeba na starožitnou etažérku na ovoce. Vyložte ji aranžovací hmotou, do ní zapíchejte chvojí, mahon, cesmínu, či jiné stálezelené snítky a „osaďte“ je hezkými svíčkami.

Vánoční girlanda. Na trhu s vánočními stromky kupte jedlové, nebo borové větvičky, doplňte ozdobnou mašlí, nebo zlatým jmelím a máte jednoduchou vánoční výzdobu „cobydup“.

Čtěte také:

Reklama