hybnerova.jpg

„Abych to uvedla na pravou míru, já jsem si o to drze řekla,“ směje se charismatická herečka. „A ani to není pravda. Ještě nevíme, jak přesně to bude. I kdybych tu měla být na tom představení jako divák, tak je to pro mne uzavření třicetiletého kruhu. Před třiceti lety jsem zeleného klauna ve Slavově show měla hrát poprvé a vlastně mě to vystřelilo nějakým směrem a byla to pro mne inspirace na celý můj tvůrčí život. K tomuto představení jsem se vždy vracela při jakýchkoli svých autorských věcech jako k veliké inspiraci. A jestli pronesu mrtvou rybu v zadním plánu, tak to bude úplně super. Dneska mi Sláva říkal, že v létě bude jeden z největších klaunských festivalů, tak to by pro mne byla výzva. Třeba bych se tam mohla jet podívat a třeba si tam někde na ulici zahrát, to bych byla strašně ráda,“ říká Vanda Hybnerová. „Tahle cesta se mi teď pro můj budoucí život líbí víc než třeba účinkování v televizních seriálech,“ dodává. 

hy.jpg

„Smích v mém životě hraje tu nejzásadnější roli. Hlavně smích je emoce, která se strašně snadno může překlopit v pláč. Čím je člověk starší, a každý, kdo začíná stárnout, tak ví, jaké to je být třeba v panice zavírajících se dveří. A ten pohled na svět přes klaunskou optiku, tento způsob filozofie vlastně umožňuje popřít jakýkoli věk. Protože klaun nemá věk. Klaun je něco mezi dítětem a starcem. Takže to není o tom, že by šlo o roli, kterou člověk může hrát, ale jak říkával můj táta – starej klaun, dobrej klaun, prostě je to nějaký životní postoj, filozofie. Myslím, že každý, kdo dělá komedii, ať už je to činoherní nebo jiná, a ví, co je to získávat energii z lidského smíchu, tak také ví, že to prodlužuje život,“ myslí si Vanda Hybnerová.

LvE64LUw.jpg

Na neuvěřitelnou show, která vyvolává mrazení v zádech, probouzí city, o kterých možná ani nevíte, a přinutí ke smíchu i toho největšího bručouna, se můžete těšit už letos v březnu. Slava’s Snow Show v Praze odehraje jen 7 představení, a to od 4. do 8. března 2020. Jedna scéna byla i součástí představení Cirkus de Soleil. Diváci odcházejí nadšení, šokovaní a především šťastní, což samotného Polunina velmi těší. „Mám krásné privilegium vidět každý večer tisíce šťastných tváří,“ říká spokojeně.

zVC4Voog.jpg

Slava Polunin se do naší země vrací vždy rád. Má tady spoustu přátel včetně Bolka Polívky, znal se s Borisem Hybnerem a přátelí se dál s jeho dcerou Vandou. Loni se na představení v Budapešti seznámil s Lucií Zedníčkovou a její dcerou, které tam za ním vyrazily. Pochvaluje si i český humor. „Češi mají dobrý humor a baví mě, že jsou mezi vámi také rebelové,“ dodává klaun a srdečně na svou show zve.

Drp0SVQA.jpgD654R2Ow.jpgODU7QVAA.jpg

Foto: Slava’s Snow Show

Reklama