Je dost pravděpodobné, že díky nedávné vraždě v podsvětí, kdy přišel o život Václav Kočka, syn provozovatele Matějské pouti, a válce, která se v podsvětí následně rozpoutala, včera v noci od základu vyhořelo levé křídlo Průmyslového paláce na Pražském výstavišti.

Je velice smutné, že tato kulturní památka, kterou měla v nájmu právě rodina Kočkových, nepřežila do dalšího století.
Nikdo nám tuhle verzi prozatím seriózně nepotvrdil, ale takové „náhody“ se stávají málokdy, a navíc pár dnů po incidentu.

Jakkoli vážné jsou důvody podsvětí k vyřizování účtů, je poněkud neseriózní tahat do svých vnitřních problémů celý národ.

Průmyslový palác byl postaven na počest Zemské jubilejní výstavy v roce 1891. Jeho konstrukce byla navržena autory Františkem Prášilem a Bedřichem Münsbergerem. Uvnitř byl upraven v roce 1907 podle projektu architekta Josefa Fanty a v roce 1952 až 1955 podle projektu architekta Pavla Smetany. Šlo o krásnou dominantu Pražského výstaviště, a teď je z ní skoro ruina.
Tak vám tedy pěkně děkujeme!

Podle rodiny Kočkových byl požár založen úmyslně a s vraždou syna provozovatele Matějské pouti souvisí. Podle advokáta rodiny Josefa Lžičaře je ale předčasné hovořit o „válce gangů“. Jan Kočka, bratr zavražděného Václava, se po požáru zhroutil.

Reklama