VALIANT, animovaná rodinná komedie z produkce firmy Vanguard Animation, vypráví příběh malého holuba Valianta s velkými sny. Spolu s několika svými kamarády se přihlásí k elitní Royal Homing Pigeon Service a navzdory všem nástrahám osudu oslaví velký úspěch tam, kde jejich mnohem lépe trénovaní kolegové zklamali. Je to Valiantovo odhodlání, které jej spolu s obrovskou odvahou promění ve velkého dobrodruha a nakonec i hrdinu.

O filmu Valiant

Autoři

Recenze Evy Rajlichové

Kdo daboval české znění

 

Film vznikl v produkci společnosti Vanguard Animation pod režijní taktovkou Garyho Chapmana. Produkoval jej John H. Williams, koproducenty jsou Eric M. Bennett, Curtis Augspurger a Buckley Collum, vedoucími výroby jsou Barnaby Thompson, Neil Braun, Ralph Kamp, Robert Jones a Keith Evans. Scénář napsali Jordan Katz, George Webster a George Melrod.

VALIANT je film z produkce společnosti Vanguard Animation, který bude na území USA distribuovat společnost Touchstone Pictures. Mezinárodní distribuci zajišťuje společnost Odyssey Entertainment, v Británii jej bude distribuovat Entertainment Film Distributors.

Příběh filmu VALIANT vznikl v losangeleském sídle společností Vanguard Animation a samotný film byl vyroben ve studiích v Los Angeles a Londýně, přičemž druhé ze jmenovaných se nachází na půdě historických Ealing Studios.

Tato digitálně animovaná komedie vypráví příběh malého holuba jménem Valiant, který se během druhé světové války navzdory svému malému vzrůstu přihlásí do Royal Homing Pigeon Service a stane se hrdinou. Holubi z této elitní vojenské jednotky pomáhali spojencům s přenášením životně důležitých zpráv přes Lamanšský průliv, přičemž museli čelit nebezpečným útokům nepřátelské sokolí letky.

Reklama