Legendární pop artový umělec Keith Haring věřil v sílu umění jako univerzálního prostředku šíření poselství lásky a rovnosti. Jeho tvorba, kterou zpřístupnil lidem v newyorském metru, na zdech ulic a na obyčejných předmětech jako jsou trička a plakáty, se snažila zvyšovat povědomí o naléhavých společenských tématech, od politiky a válek, až po sexualitu a užívání drog.
5a71cd0fb12c1obrazek.png

Keithův rukopis, plný výrazných linií a zářivých barev, je dnes již ikonický, a myšlenka, která za ním stojí, stejně relevantní dnes jako před 30 lety. Keith Haring, podobně jako Happy Socks, viděl design jako nástroj, který může měnit svět k lepšímu.
5a71cd9faf052obrazek.png

5a71cdbd6d22bobrazek.pngSám Keith Haring se otevřeně hlásil ke gay komunitě a až do konce svého života aktivně bojoval za práva menšin. Zemřel ve věku pouhých 31 let, jeho pestrobarevná díla však šíří myšlenku přijetí a lásky dodnes.

Kolekce Happy Socks x Keith Haring obsahuje 3 páry unisex ponožek z česané bavlny a dva vzory pánského a dámského prádla. K dostání jsou jak samostatně, tak v dárkovém balení.

Kolekce Happy Socks x Keith Haring je aktuálně k dostání na e-shopu www.urbanlux.cz. 

Reklama