Chystáte se na svátek zamilovaných, na svatého Valentýna, připravit pro svého milého (nebo milou) speciální valentnýnské menu? A nechcete přitom strávit celý den u plotny a vymýšlet složité pochoutky? Zkuste jen přizpůsobit normální jídelníček...

Začneme samozřejmě snídaní. Tady máte opravdu z čeho vybírat.
Máte rádi snídani sladkou? Usmažte palačinky, které můžou stát zamilovanou pochoutkou hned dvěma způsoby. Buď máte formičku s držátkem, kterou položíte na pánev a palačinkové těsto do ní vylijete. Necháte při nižší teplotě prosmažit, aby se vám po otočení srdíčko nerozteklo a po chvíli obrátíte a osmažíte i z druhé strany.

Pokud formičku nemáte, nezoufejte. Usmažte klasickou palačinku, ze které srdíčko vykrojíte třeba nožem.
Hotové palačinky ozdobte ovocem, kysanou smetanou nebo šlehačkou. Podle toho, jak je máte rádi.

Nemáte-li rádi sladké snídaně, můžete si připravit "obyčejný" chléb s máslem, sýrem nebo čímkoliv jiným nebo třeba toast. Podmínkou ovšem je (aby se hodil na svátek zamilovaných), že chleba, ze kterého snídani připravujete musí být vykrojený do tvaru srdce. Pomůžete si opět nožem nebo formičkou ve tvaru srdce.

Máme tady oběd a ten obvykle začíná polévkou. Připravte klasický masový nebo zeleninový vývar, který zpestříte zamilovanou zavářkou.
Připravíme si těsto jako na celestýnské nudle. Z 1 vejce, asi 1,5 dl mléka, trochy polohrubé mouky a špetky soli si připravíme palačinkové těsto. Na oleji z něj usmažíme tenké placičky, které nekrájíme na nudle, ale vykrajuje z něj srdíčka. Máte-li doma malinké formičky na srdíčky, ušetří vám práci. Jinak si budete muset pomoci zase nožem.
Stejně vám můžou v polévce plavat mrkvová, bramborová nebo jiná srdíčka ze zeleniny.

Jako hlavní chod můžete připravit taky téměř cokoliv. Dejte si s Valentýnským obědem práci a usmažte srdíčkové přírodní řízky, doplňte je srdíčkovou zeleninou.

Má-li váš miláček slabost pro pizzu, není nic jednoduššího. Pizzu upečte buď ve formě ve tvaru srdce nebo s těsta srdce jen vytvarujte a pečte na plechu. Pizzu si ozdobte vším, co máte rádi.

Ještě chybí tip na valentýnskou večeři. Ten jsem našla na svém auditoriu Kuchyňka, kam jej psala Evča.

Pochází od Petra Novotného a je to recept na Srdíčkové párky
4 nožičky párků
4 plátky šunky
4 vejce
sterilovaná zelenina
tvrdý sýr
sůl
sladká paprika
POSTUP: Párek podélně rozřízneme, ale ne do konce. Oba konce oddělíme a na druhé straně spojíme párátkem - vznikne srdíčko. Srdíčka položíme na vymaštěný pekáč, dovnitř vložíme plátek šunky, na to dvě lžičky sterilizované zeleniny, rozklepneme vajíčko, posolíme, opaprikujeme a posypeme sýrem. Zapékáme asi 10 minut.

Máte nějaký speciální zamilovaný recept, který by se hodil právě na oslavy svátku svatého Valentýna? Tak se o něj s námi rozdělte...

Dobrou chuť přeje

                      
Reklama