Ať už slavíte Valentýna nebo ne, nezaškodí, když se dozvíte něco o novém trendu líčení. Letošnímu valentýnskému líčení dominují rty podle trendu Ombré. Jak vypadá a jak ho dosáhnout vám poradí art Barbora Bezděková

Rty v Ombré stylu

Ombré styl spočívá v kombinaci dvou a více barev, které do sebe plynule přecházejí, a tvoří tak duhový efekt. Je na vás, chcete-li se na Valentýna změnit v sexy dračici, nebo podtrhnout svoji romantickou povahu. V prvním případě volte červenou přecházející do vínově rudé, pro jemnější variantu kombinujte barvy v odstínech růžové. Než budete barvy aplikovat, ujistěte se, že jsou vaše rty hydratované, ale ne mastné. Poté je vyplňte tmavou konturovací tužkou - můžete ji nanášet od vnitřní části rtů, ale i zvenčí, záleží na efektu, který si vyberete. Tmavou barvu doplňte druhou světlejší a jemně oba tóny prostínujte do sebe pomocí štětečku. Nakonec konturovací tužku překryjte vrstvou rtěnky ve stejné barvě a rty dostínujte.

Jak nalíčit oči, aby to vše dobře ladilo?

Výrazné rty v Ombré stylu nechte vyniknout, na víčka nenanášejte žádné stíny ani je nezdůrazňujte linkami. Ideálně je neličte vůbec. Svůj romantický nebo svůdný vzhled podpořte pouze jemnou řasenkou.

Pleť jako alabastr

Přirozeně musí působit také vaše pleť. Sjednoťte její barvu pomocí lehkého rozjasňujícího make-upu a naneste jen tvářenku a výsledný look dolaďte jemným popraškem sypkého pudru pro zmatnění. Tváře ale nechte lesklé. Váš svěží aristokratický vzhled pak bude dokonalý!

Zdroj a foto:Inglot v Centru Chodov

Čtěte také:

Nahé líčení sluší každé ženě

Nové trendy v líčení

 

Reklama