Valentýn, světový den všech zamilovaných, se blíží. Vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou večeři, procházku, nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou aktivitu? Ať už bude váš program jakýkoliv, určitě bude stát za to, abyste z něj měli pěkné fotky jako nejlepší vzpomínku. Zkuste některé z následujících tipů od profesionála, fotografa a školitele značky Nikon Michaela Juráka.

 1. Dávejte pozor na pozadí fotografované scény. Veškerou romantiku, která je znát z páru na fotce, může úplně pokazit nevhodný objekt v pozadí, jako odpadkový koš v parku, nebo znuděně se tvářící obsluha v restauraci.

 2. Zkuste na fotkách svého partnera i vás společně jako pár zachytit v situacích „ze života“ okořeněných jemným náznakem valentýnské atmosféry. Nic se nemá přehánět a i když jsou aranžované fotografie někdy fajn, platí to spíše u těch, které aranžoval profesionál. Budete překvapeni, jak krásné fotky mohou vzniknout spontánně bez většího rozmýšlení. Koneckonců, s digitálním fotoaparátem můžete pořídit velké množství fotografií.

  Nikon

 3. Zkuste kreativní, například efekty změkčující okraje fotografie působí velmi zasněně. Nebo vyzkoušejte různé filtry pro vintage vzhled fotografií, rámečky apod. Například kompaktní fotoaparáty Nikon COOLPIX mají spoustu kreativních funkcí vestavěných přímo ve svém rozhraní. Vyzkoušejte také funkci selektivní barva – znamená to, že většina fotografie je černobílá, pouze vybrané objekty jsou zabarveny, například do červené a jejích odstínů, které pak úžasně vynikají.

 4. Využijte valentýnské „rekvizity“. Opět platí, že méně je více – detaily, jako stejné prstýnky na rukou obou partnerů, sladěné barvy oblečení nebo správně zvolené květiny vám udělají mnohem větší službu, než obří srdce a záplavy růžové barvy.

 5. Nebojte se zoomovat, zachytíte tak neopakovatelné emoce tohoto dne. Radost z dárku, pohled do očí, propletené ruce apod.

 6. Pokud je to možné, využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romatnickou atmosféru výsledného obrázku.

 7. Při focení portrétu venku v noci se vyhněte použití blesku. Mnoho fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se můžete vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které často vzniká při použití blesku.

  Nikon

 8. Zkuste si pohrát s protisvětlem, můžete dosáhnout efektu siluet, které mají také velmi romantický nádech.

 9. Můžete vytvořit sérii fotografií jako příběh, který postupně zdokumentuje průběh vašeho valentýnského dne, nebo večera. Z nich je pak snadné v různých programech skládat koláže ukazující jednotlivé momenty v časové posloupnosti.

Tip na dárek pro NI:

Nikon

Nikon COOLPIX S2900

Nikon COOLPIXLehký a snadno přenosný fotoaparát, který je štíhlý, stylový a jednoduchý. Těchto 20 milionů pixelů se snadno vejde do vaší kapsy či kabelky, takže budete moci zachytit všechny cenné okamžiky.

S 5násobným optickým zoomem (až 10násobný s funkcí Dynamic Fine Zoom) zachytíte všechny detaily a s efekty Vylepšení vzhledu budou vaše rodina a přátelé vypadat vždy skvěle. Zachyťte veškerou zábavu zaznamenáním HD videosekvence a pořiďte brilantní snímky jediným stisknutím tlačítka díky automatické volbě motivového programu, která vám nabídne vhodné nastavení. S režimem Speciální efekty můžete být kreativní a Panoráma s asistencí vám umožní zachycovat dechberoucí scenérie.

Cena: 2 790 Kč vč. DPH

Fotografie produktu: http://www.nikon-foto.cz/download/down_main.php?folder=product_foto/S2900&nadpis=Nikon%20Coolpix%20S2900

Tip na dárek pro NĚJ:

Nikon COOLPIX S3700

Nikon COOLPIXBuďte styloví a v kontaktu se sociálními sítěmi s fotoaparátem COOLPIX S3700 s 20 miliony pixelů. Přístroj nabízí i přes kompaktní provedení integrované technologie Wi-Fi a NFC a umožňuje tak sdílet vysoce kvalitní snímky jednoduchým klepnutím fotoaparátem do chytrého zařízení.

Bez ohledu na to, kam se vydáte, vždy snadno zachytíte veškeré dění objektivem s 8násobným optickým zoomem (až 16násobný s funkcí Dynamic Fine Zoom³), a pro zachycení zábavných okamžiků s rodinou a přáteli můžete využít také HD videosekvence. K pořizování působivých snímků exotických míst vám pomůže funkce Panoráma s asistencí a díky funkci Vylepšení vzhledu budou všichni na snímcích vypadat skvěle. Díky dlouhé výdrži baterie můžete fotografovat déle bez přerušení a navíc máte na výběr z různých barevných provedení těla fotoaparátu.

Cena: 3590 Kč vč. DPH

Fotografie produktu: http://www.nikon-foto.cz/download/down_main.php?folder=product_foto/S3700&nadpis=Nikon%20Coolpix%20S3700

Reklama