Svátek svatého Valentýna si u nás postupně získává stále více příznivců. Letošní den zamilovaných plánuje oslavit až 70 procent Čechů. Pouze ale jen necelé procento z nich je pevně rozhodnuto, že při této příležitosti požádá svou drahou polovičku o ruku.

Každý desátý muž se možná nakonec k tomuto kroku odhodlá, ale zatím si tím není zcela jistý. V čem mají ale lidé jasno je, že kromě své lásky se chystají obdarovat také domácí mazlíčky. Těm koupí drobný dárek každý čtvrtý Čech. Stejný počet dotázaných rovněž plánuje oslavit Valentýna kromě své polovičky také s milencem či milenkou.

 Svátek zamilovaných v Čechách letos oslaví 70 procent lidí. Třetina z nich stráví tento svátek u romantické večeře, další třetina pak dá raději přednost oslavám v soukromí. Společnou večeři přitom častěji vyžadují ženy, muži mají naopak raději oslavy v teple domova. Každý druhý muž přinese ženě květinu, třetina žen překvapí svého partnera sladkostmi. Necelá pětina z nich pak připravuje pro své milované překvapení v podobě masáže.

yasfsf

Žádost o ruku nepřijde

I když může být pro někoho Valentýn příležitostí, jak požádat svého partnera o ruku, podle průzkumu většina oslavenců před svým partnerem nepoklekne. Zároveň z průzkumu vyplynulo, že únorový svátek Češi oslaví i s „tajnými“ partnery, tedy milenci a milenkami. Rande či alespoň předání dárku se svými neoficiálními partnery plánuje každý čtvrtý muž i žena.

Nezapomínáme ani na zvířecí miláčky

Češi se chystají obdarovat také pejsky, kočky nebo jiná domácí zvířátka. Svému domácímu mazlíčku se chystá udělat radost 38 % žen a 14 % mužů.

\safcysdv

Uložit

Reklama