Možná jste si už všimla, že v obchodech se vánoční výzdoba pomalu mění ve valentýnskou. Líbí se vám? Nádech romantiky můžete propůjčit i vašemu domovu. Přinášíme vám několik zajímavých tipů pro inspiraci.

 

Možná si budete chtít (téměř) jarní stůl zkrášlit květy, či snad dostanete k svátku zamilovaných pugét od partnera. Kreativci, zapojte trochu fantazie a připravte si originální vázu. Můžete použít zavařovací sklenici nebo i láhev od vína. Zkuste ji ozdobit ubrouskovou technikou – decoupage.

 

Budete potřebovat lepidlo na decoupage, štětec, nůžky a ubrousky dle vlastního výběru. Pokud jste rozhodnuta vytvořit koláž z osvalených pánských těl, vězte, že papír z časopisu se vám bude lepit hůře. Vázu si nejprve natřete lepidlem, na ni potom přiložte horní vrstvu ubrousku. Štětcem s trochou lepidla dorovnejte „vrásky“, které se vám na něm nejspíš utvořily.

 

Že to není ono? Patříte-li mezi příznivce vyšívání, pletení a háčkování, odložte na chvíli ten rozdělaný svetr s jelenem (do příštích Vánoc je času dost). Již víme, že láska prochází žaludkem, a pokud se tedy chystáte připravit romantickou večeři, můžete si vyrobit vlastní valentýnské prostírání. Podložky pod hrneček, pod talíře či obyčejné dečky mile ozdobí jídelní stůl a navíc ho ochrání před častým praním.

 

Pro milovníky květin máme ještě jeden tip. Pracovní stůl nebo i noční stolek může ozdobit dekorace ne větší než hrneček s vaší ranní kávou (za předpokladu, že kávu nepijete z menšího lavoru). Potřebujete jen několik drobných květů, nejlépe růže. Skleničku na víno nebo jinou nádobu naplňte do poloviny vodou a do ní vložte několik poupat bez stonku.

 

Bez svíček by nebyla žádná romantika. Zásah požárníků a byt napůl vyhořelý, napůl vytopený už taková romantika není. Svíčky ovšem můžete jednoduše spojit s protipožárním opatřením tak, aby se jejich estetický účel znásobil. Stačí miska s vodou, do níž vložíte plovoucí svíčky. Můžete mezi ně vložit i kvítky, které vám zůstaly z výroby předchozí dekorace.

 

Může se však stát, že někdo ve vaší domácnosti je vášnivý pyroman a vy ho nechcete dráždit. Pak zapomeňte na  vodu a svíčky a do misky můžete nasypat barevné kamínky. Pro detailisty – dnes v obchodech zcela běžně seženete i kameny a kamínky ve tvaru srdce. Naplnit minerály můžete rovněž vysoké čiré nádoby (sklenice, vázy apod.)

 

Věřte nebo ne, výzdoba některých zařízení by mohla být důkazem, že Valentýn je také dobrou příležitostí k recyklaci vánoční výzdoby. Adventní věnec nemusíte vyhazovat. Jehličí přebarvěte sprejem, odstřihněte šišky a nahraďte srdíčky z papíru nebo filcu či růžovými poupaty a valentýnský věnec je na světě. S trochou šikovnosti se vám možná podaří deformovat věnec ho do tvaru srdce.

 

Majitelé básnického střeva mohou dílo završit výrobou vlastních přáníček s originálním věnováním.

 

Na závěr jedno malé doporučení pro ty, kteří sdílejí své obydlí s další osobou. Nepřeslaďte to, všeho moc škodí. Někomu romantika způsobuje těžké alergické reakce. Ani s květinovou výzdobou to příliš nepřežeňte, začala byste se brzy cítit jako nebožka v pohřebním ústavu.

 

Jak to udělat, abyste na Valentýna nezůstala bez chlapa, si můžete přečíst ZDE.

 

Slavíte Valentýna, nebo 1. máj?