Ty tam jsou časy, kdy jsme znali Valentýn jenom z filmů západní produkce. Už dávno si získal popularitu i v českých zemích. Obchody začátkem února zaplaví růžová srdce, muži vezmou útokem květinářství a obchody s čokoládou, ženy zase rozvažují, čím rozproudí vášně svého partnera. Jak ale vnímají svátek zamilovaných příslušníci střední nebo i starší generace?

„Mám Valentýna docela ráda,“ říká padesátiletá Hana z jižní Moravy. „Je to pro mě pěkná příležitost vyjádřit, že mám někoho ráda. Nijak to ale nepřeháníme. Uvařím dobrou večeři, manžel mi koupí nějakou drobnost.“ O něco pompézněji pojímá Valentýn čtyřicetiletá Martina z Hradce Králové: „Většinou jedeme kolem Valentýna na hory. Letos mi přítel zaplatil víkend v zámeckem hotelu.“

kosilkaMnoho žen se však neomezuje pouze na materiální dárky. Docela často berou svátek zamilovaných i jako příležitost pro oživení milostného života. „Každý rok nám před Valentýnem vzrůstá zájem o spodní prádlo,“ potvrzuje Iveta Gerdová ze společnosti Petrklíč, který je známý širokou nabídkou oblečení pro ženy s nestandardní postavou. Je proto oblíbený právě mezi zralými ženami.

kosilkaA co je letos v módě? „Prodávají se především elegantnější kousky. A vybrat hezké prádlo se dá, i když letošní trendy velí odvážnému spodnímu prádlu a nočním košilkám,“ říká Gerdová. „Jsou to především sexy noční košilky a krajkové spodní prádlo,, a to jak v případě, že si prádlo žena kupuje sama, tak i když ho kupuje muž jako dárek partnerce.“

Právě slušivé prádlo je přitom skvělým dárkem nejen pro samotnou nositelku, ale samozřejmě i pro partnera. Nezáleží tedy na tom, jestli si takový dárek pořídíte sama, nebo nenápadně naznačíte svému drahému, že právě nové prádlo by vás na Valentýna potěšilo. Úspěch to bude v každém případě - na obou stranách.