Se zajímavou aktivitou ke svátku zamilovaných přišla Nadace Partnerství. Nabízí velice originální valentýnský dárek, totiž výsadbu stromu. Můžete tak svého miláčka potěšit a navíc udělat i něco pro životní prostředí, nejlevnější strom je za dvě stovky.

Dozvěděli jsme se o zajímavé aktivitě Nadace Partnerství ke svátku zamilovaných o svatém Valentýnu. Tato nadace nabízí certifikáty na výsadbu stromu jako dárku. Místo květiny hned celý strom, to nezní vůbec špatně, co říkáte? A navíc takovým dárkem uděláte i něco pěkného pro životní prostředí. Certifikáty (tedy stromy) si můžete pořídit v hodnotě 200, 1.000 a 2.000 korun.

Strom

„Stromy a stromky vyrostou v alejích kolem cest, v parcích, obecních sadech, v zahradách škol a školek, zkrátka všude, kde lidem chybí a kde jsou potřeba. Navíc je vysadí místní nadšenci, takže bude o jejich budoucnost dobře postaráno,“ vysvětluje Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.

Proč některý strom stojí 200 a další 2.000 korun?

Můžete si vybrat mezi poukazy Stromek do krajiny v hodnotě dvě stě korun, Strom do krajiny za tisíc korun nebo Strom do města za dva tisíce korun podle toho, kde chcete nechat strom vysadit.

V Nadaci Partnerství jsme se dovolali přímo Lence Vodičkové, která pro magazín ŽENA-IN.cz odpověděla na následující otázky...

stromyKdy bude ten můj strom vysazen?
Záleží na tom, kolik se podaří vybrat peněz. Udělujeme tři typy grantů a podle toho, kolik peněz se vybere, půjdou do jednotlivých projektů výsadby stromů, které nadace podpoří. Peníze bychom rádi rozdělili hned v jarních grantech.

Jak jsem pochopil, strom bude vysazen na určitém konkrétním místě a podle toho se odvíjí jeho cena. Mohu se pak na strom přijít podívat? Tedy bude strom nějak označen - třeba na ceduli u stromu nějakým nápisem?
Pokud by to mělo být takhle, tak by ten strom byl mnohem dražší. Jde to trochu proti principům naší nadace, protože tam vzniká spousta zbytečných nákladů, které by jinak mohly jít na výsadbu. Kdysi jsme dělali něco podobného a říkali tomu „adopce stromu“, ale právě pro zbytečné výdaje navíc jsme od toho upustili. Každopádně, když nám někdo nechá ne sebe e-mail, dostane po výsadbě informaci s fotografií, že (teď si nějaké místo vymyslím) třeba v Kopřivnici jsme tam a tam vysadili 100 stromů, na které také přispěl.

Chystáte podobnou akci i na 1. máje?
Loni jsme zahájili takovou tradici, totiž posílání DMS na podporu stromu právě na 1. máje, kdy lidem říkáme: „Polibte se pod třešní a podpořte svůj strom!“ Takto mohou vlastně podpořit výsadbu stromů i mobilem. Je to klasická DMS STROM na číslo 87777. Na Vánoce pak děláme akci „místo stromečku strom“.

Darování stromu

Certifikáty je možné zakoupit v sídle Nadace Partnerství nebo v jejím internetovém obchodě...

Kam dál?


7o13t28y

Reklama