Víno, a obzvláště šampaňské, je jako stvořené pro sváteční chvilky. Významné chvíle bez šampaňského ztrácí svůj glanc. Oslavte svátek zamilovaných, svátek svatého Valentýna, s někým, kdo je vašemu srdci blízký, a vychutnejte si tento večer se sklenkou pravého šampaňského Piper-Heidsieck Brut!

Jakou má značka Piper-Heidsieck historii?

Syn luteránského kněze Florens-Louis Heidsieck přišel do Remeše jako obchodník s látkami. Vinařství ho však očarovalo natolik, že v roce 1780 začal vyrábět vlastní vína. Díky talentu a tvrdé práci se ve své profesi stal brzy uznávaným odborníkem a v roce 1785 založil vinařský dům. Jedno ze svých vín věnoval královně Marii Antoinettě a po čase jí ho také osobně představil. Po Heidsieckově úmrtí v roce 1828 převzal firmu jeho synovec Christian Heidsieck společně s bratrancem Henrim-Guillaumem Piperem. Piper byl především nadaným obchodníkem. Díky svým cestám, při kterých šampaňské propagoval, se Heidsieck stal dodavatelem vína pro čtrnáct královských a císařských dvorů po celém světě.

Na sklonku osmdesátých let minulého století se firma zařadila do mezinárodně úspěšné skupiny Rémy Cointreau.

 

 

Hlavním předpokladem pro výrobu osobitého šampaňského je dostatek kvalitních hroznů. Firma po staletí udržuje blízký vztah s jejich dodavateli z více než 180 vesnic v regionu Champagne. Díky tomu Piper-Heidsieck disponuje velkým výběrem jednotlivých cru z mnoha rozdílných terroirů a všechna vyráběna cuvée mají stálou kvalitu.

 

Ochutnejte Piper-Heidsieck Brut

Nejznámější a nejprodávanější šampaňské Piper-Heidsieck v České Republice je Brut. Jeho vynikající lehká, mimořádně suchá a přitom svěží ovocná chuť je dána optimální kombinací tří odrůd hroznového vína: Pinot Noir – které dává vínu jeho strukturu, Chardonnay – dodává květinové tóny a svěží vyznění a Pinot Meunier – zajišťuje jeho vyváženost.

 

Jaké je pravé šampaňské Piper-Heidsieck Brut?

Jeho barva je krásná, hluboká, sytě žlutá, s vysokou viskozitou. Komplexní vůně se širokou paletou tónů od karamelového pečiva přes podhoubí, toasty s máslem, exotické ovoce a biskvity. V chuti je velmi extraktivní, mohutným tělem a množstvím tónů, které se projevily už ve vůni. Dominují toasty, meruňkový džem, dřevnaté tóny. Krásné víno, které působí neuvěřitelně komplexním dojmem.

 

Piper-Heidsieck Brut je možno zakoupit v Makru a hypermarketech Tesco a Hypernova v hodnotě od 640 Kč. Výrobce doporučuje podávat víno o teplotě mezi 5 až 7 °C (ideálně by mělo být umístěno na půl hodiny do nádoby s ledem poté, co bylo přineseno ze sklepa, kde je uloženo při teplotě okolo 12 °C).

 

Napište nám, jak si představujete svůj romantický večeř ve dvou, jak slavíte svého Valentýna.

 

Pozor soutěž!

Chcete vyhrát láhev tohoto exkluzivního šampaňského? Pak se zapojte do naší soutěže! Uvidíte, že tento skvělý dárek jen utvrdí váš vytříbený vkus! Soutěž probíhá ZDE.