Aperitivo moment se stává oblíbeným rituálem po celé Evropě a rozhodně stojí za to jej vyzkoušet klidně i doma ve vlastním obýváku. A bez čeho se určitě neobejdete? Romantické drobné pohoštění je naprostý základ.

Aperitivo moment jedině s italským drinkem

Pořádně nachlazený přípitek v podobě originálního koktejlu nesmí v žádném případě chybět. Přiťukněte si drinkem z pravé italské ikony Campari, unikátním hořkosladkým nápojem s chutí pomerančů, bylin a koření, který stál u vzniku aperitivo momentu a je tak jeho nedílnou součástí. Navíc patří mezi proslulé legendy v barmanském světě. Zkuste si i vy namíchat jednoduché, ale přesto perfektní drinky. Campari s tonikem si vás oba okamžitě získá, drink Negroni Sbagliato s oblíbeným proseccem potěší vás a pro něj připravte jeden z nejoblíbenějších drinků světa, proslulé Negroni.

Kromě drinků nezapomínejte ani na drobné občerstvení, je důležitá především rozmanitost. Na stole nesmí chybět italské delikatesy a jednohubky jako například olivy, grissini s dipem, mini špízy, caprese či různé druhy sýrů. Posezení doprovoďte příjemnými tóny italské hudby.

Znáte Campari?

Ani bitter, ani likér, prostě Campari. Unikátní hořkosladký nápoj s chutí pomerančů, bylin a koření a charakteristickou rudou barvou vznikl v roce 1860. Receptura se od té doby nezměnila a je přísně tajná. Campari patří mezi nenahraditelné ingredience a tvoří nedílnou součást světoznámých koktejlů, italského životního stylu a také aperitivo momentu.

Campari představuje zhmotnění italské povahy, kultury, stylu a způsobu života. Je symbolem vášně a požitkářství a zároveň ikonou ve světě módy, umění i designu. Značka vždy spolupracovala s předními umělci i s významnými herci a režiséry.

Příběh vzniku značky Campari

Receptura vznikla v roce 1860 v italském městě Novara. Nový nápoj s jedinečnou hořkou chutí vymyslel Gaspare Campari. V roce 1867 Gaspare v centru Milána otevřel „Caffé Campari“. Díky prestižní lokalitě získalo Campari brzy věhlas jako úspěšný aperitiv a stalo se nepostradatelnou součástí milánských společenských událostí. V roce 1915 byl otevřen bar „Camparino“, který funguje dodnes. Camparino je vedle módy a designu jedním ze symbolů města Milán. Dnes se Campari dodává do více než 190 zemí a je nadčasovou kulturní ikonou.

Láhev Campari 0,7l pořídíte za 370 Kč například v pražském obchodě Warehouse #1 nebo na WAREHOUSE.CZ

Připravte si oblíbený drink s Campari

 • CAMPARI TONIC

 • 4 cl Campari
 • 10 cl tonik
 • limetka

Do vinné sklenice na kostky ledu dávkujeme v pořadí tonik, šťáva z osminky limetky a Campari. Promícháme a ozdobíme limetkou.

TIP: Vybírejte vždy co nejkvalitnější tonik. Zkuste například přírodní Fever-Tree, který je bez umělých aromat či sladidel.

 • NEGRONI SBAGLIATO

 • 3 cl Campari
 • 3 cl červený vermut
 • 3 cl prosecco

Prosecco, Campari a červený vermut nalijeme na kostky ledu (použijeme dostatečné množství) do sklenice a promícháme. Hotový drink servírujeme ve skle Negroni (ideální velikost sklenky je 300 ml) a ozdobíme pomerančovou kůrou či plátkem pomeranče.

TIP: Na výběru prosecca si dejte záležet. Rodinné vinařství Fratelli Gancia stálo u zrodu vůbec prvního šumivého vína v Itálii. Více než 150tiletá tradice a řemeslná dovednost jsou tak garancí mimořádné kvality prosecca Gancia.

 • NEGRONI

 • 3 cl Campari
 • 3 cl červený vermut
 • 3 cl gin

Všechny ingredience smícháme v míchací sklenici, poté přecedíme na kostky ledu do sklenky. Hotový drink servírujeme ve skle Negroni (ideálně sklenka 300 ml) a ozdobíme pomerančovou kůrou. V případě, že není k dispozici míchací sklenice, připravujeme přímo ve sklence na Negroni.

TIP: U všech drinků nezapomínejte na kvalitní ingredience! Zkuste například prémiový gin Broker’s a červený vermut Lustau s nezaměnitelným aroma zralého ovoce, citrusů a bylin na dřevitém a lehce kouřovém základu.

Tak ať žije láska, na zdraví!
Zakoupíte na WAREHOUSE1.CZ

Reklama