Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných. Ani nepočítám, kolik už jsme na Ženě-in vedli debat, zda Valentýna slavit – neslavit, přijmout – ignorovat.

Starší generace (ke které se bohužel už také počítám) si už asi nezvykne a bude brát valentýnský svátek spíš jako umělou, trapnou a ryze komerční záležitost. Možná za tou stařeckou zapšklostí bude i trocha závisti, že už se nás to vlastně netýká. Že ten pravý důvod, proč Valentýna slavit, vyprchal a možná už nikdy nepřijde. Že není nikdo, kdo by nám ty roztomilé pitomůstky nosil, a my tím pádem nemáme nikoho, komu bychom je dávali. O to smutnější je, že vůbec nemusíme být opuštěné, rozvedené, samy.

Ale copak můžete po patnáctiletém manželství chtít, aby vám chlap najednou nosil kytky, když to doposud nedělal? O typicky valentýnských dárečcích se srdíčky ani nemluvě. To byste ho snad musela považovat za blázna a dost možná, že byste za tím hledala nějakou lotrovinu, kterou chce zakrýt.

A tak jsem vlastně došla k závěru, že Valenýn je jen pro mladé.
Trpké, ale pravdivé. Jenomže ruku na srdce, je na čase si to přiznat.

Že nesouhlasíte? Že u vás to tak není? Že sice také patříte ke střední nebo starší generaci, a Valentýna slavíte a dárky si dáváte? Jaké? Květiny, šperky? Tak to je opravdu důvod k oslavě.

Ale než se nám se svými valentýnskými dárky pochlubíte, můžeme se podívat, jaké si dávají celebrity.

Richard Gere
Pro svou ženu, herečku Carey Lowellovou, která slaví narozeniny tři dny před Valentýnem vybral jako valentýnský dárek tento prsten. Růžový briliant z 18. století vsazený do moderního kroužku z matného zlata.Kyle MacLachlan


Věnoval své ženě Desiree Gruberové náhrdelník z 18karátového zlata s přívěskem v podobě diamantového draka s nožem. (Ať dělám, co dělám, nůž nenacházím). Nůž prý symbolizuje nástroj k odříznutí sil, které nás drží zpátky, říká designer Mads Kornerup.

Samuel L. Jackson
 

Sbírání šperků je jejich společným koníčkem. Tento náhrdelník s bambulkami, který Samuel L. Jackson daroval své manželce, herečce LaTanye Richardsonové, je prý obzvlášť pozoruhodný. I když je ze zlata, máte z něj pocit, jako by byl z hedvábí.

Co říkáte na valentýnské dárky celebrit? Předpokládám, že vy budete skromnější. Nebo ne?

Chtěla byste dostat třeba zlatý šperk? Jaký nejdražší dárek jste k Valentýnu dostala?