Pokud považujete Valentýn za importovaný svátek, který je poplatný dnešní době, přečtěte si, jak vnímá oslavy zamilovanosti o Valentýnu herečka Iva Pazderková. Možná vás její názor překvapí!

Oslavy svatého Valentýna jako svátku zamilovaných přišly do naší země v době relativně nedávné. Sám považuji tento svátek za importovaný a jako slavnost lásky jsem vždy vnímal spíše po ose Máchovské tradice 1. máj.

Zajímalo mě, jak tenhle svátek vnímá herečka Iva Pazderková, a tak jsem se jí na to hned zeptal...

ivaJaký máš vztah k slavení Valentýna jako svátku zamilovaných?
Jako věřící a milující mám k tomuto svátku vřelý vztah. Svatý Valentýn zemřel proto, že se nebál přes zákaz císaře Claudia oddávat zamilované páry. Obětoval se pro lásku, to je přece nádherné poselství, přes 1700 let staré.

Jsou lidé, kteří považují Valentýn za importovaný svátek - co si o tom myslíš?
To jsou i Vánoce a Velikonoce. V podstatě všechny křesťanské svátky byly do naší „pohanské“ kotliny importovány. A to, že jsme svátek Svatého Valentýna začali slavit až po revoluci a po „americku“, je dáno předchozím režimem a naší vlastní volbou. Každý si z těchto tradic odnáší, co chce. Někdo konzumní nákupní horečku, jiný poselství lásky, úcty, ohleduplnosti a obětavosti. Já letos Valentýnky určitě vyrobím.

Téma dne 14. února 2011: Valentýn

  • Slavíte svátek Svatého Valentýna?
  • Rozdáváte Valentýnky?
  • Máte nějaký hezký valentýnský zážitek?
  • Jaký je váš názor na Svatého Valentýna jako na oslavu lásky?

Odpověď na jednu z těchto otázek mi zašlete do redakční pošty (viz adresa níže). Vyhrát můžete krásné fondue TORO pro romantické večerní posezení a k nim přidáme ještě ORION srdíčko Modré z nebe! Pokud chcete mít šanci na výhru, dbejte na to, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

POZOR! Dnes (14. února) ráno vyhlásím v 8.00 hodin Valentýnský turnaj v samolodích!

toro a orion

Reklama