Foto: Shutterstock

Karaoke
Nic dva nesblíží tolik, jako když si navzájem předvedou své pěvecké (ne)schopnosti. Možná to bude chtít sklenku alkoholu na kuráž a tolerantní sousedy, ale karaoke je vtipná aktivita, kterou zvládnete i v pohodlí domova. Stačí si zapnout Youtube. Mikrofon může simulovat třeba kartáč na vlasy. A hlavně si zapějte nějakou romantickou pecku.

Dobré jídlo je základ
Jednou z oblíbených párových aktivit je společné vaření. Pokud vám chybí inspirace, co vařit, můžete ji načerpat u známých kuchařů. O recepty na valentýnské menu se na svém Instagramu postupně dělí účastnice soutěže Masterchef Česko Pavlína Lubojatzky nebo porotce soutěže a šéfkuchař Přemek Forejt.

Připravte si kapesníčky
Do kina si sice nevyrazíte, ale domácí pohodička na gauči u filmu má také něco do sebe. Tu pravou atmosféru dokreslíte nejlépe romantickou komedií. V roce 2015 nechal magazín Rolling Stone hlasovat své čtenáře o nejlepší romantické komedii všech dob. A tady je výsledná top desítka.

  1. Když Harry potkal Sally
  2. Annie Hallová
  3. Píseň pro nevěstu
  4. Láska nebeská
  5. Řekni cokoli…
  6. 50x a stále poprvé
  7. Láska přes internet
  8. Věčný svit neposkvrněné mysli
  9. Notting Hill
  10. Něco na té Mary je

Pokud chcete film/seriál jako něco, co vás na Valentýna nažhaví, ale netoužíte přímo po pornografii, zkuste snímky Padesát odstínu šedi, 365 dní nebo seriál Bridgertonovi.

Soukromá taneční lekce
Chybí vám možnost se krásně obléknout, učesat, nalíčit a vyrazit si zatančit na ples? Alespoň dotek tohoto lesku si můžete užít i doma. Oprašte s partnerem základní krok valčíku nebo tanga. Na Youtube je mnoho videí (i v češtině), která vám pomohou natrénovat na příští plesovou sezónu. 

Pokud upřednostňujete modernu nad klasikou, zkuste si taneční hru Just dance. V originále se sice hraje s konzolí, ale pokud si chcete jen pro zábavu zatrsat, vystačíte si i bez ní s videi na Youtube. Vaším cílem je co největrněji napodobit danou choreografii na populární hity. Věřte, že vás budou svaly bolet nejen z pohybu, ale i ze smíchu.

Tak trochu unavit se můžete i u nejrůznějších párových pohybových výzev. Zkuste si, jak vám to společně půjde a jak se dokážete synchronizovat.

Fotoalbum plné lásky
Další z aktivit, která se hodí na svátek zamilovaných, je tvorba fotoalba. Hodiny a hodiny se můžete s partnerem probírat zamilovanými fotografiemi a na internetu z nich udělat album plné vzpomínek.

Vzpomínka na první rande
Do oblíbené restaurace si asi nezajdete, ale první rande si můžete zopakovat i v provizorních podmínkách. Stačí věnovat pozornost některým aspektům. Můžete si z dané restaurace jídlo alespoň objednat domů, projít se kolem lavičky, kde jste si dali první pusu nebo se jen předhánět v tom, kdo si pamatuje nejvíc detailů apod.

Vzájemné poznávání
Svůj vztah můžete na Den sv. Valentýna prohloubit také sadou speciálních otázek určených k posílení intimity a zamilovanosti mezi dvěma lidmi. Více se dočtete v našem článku zde.

Romantické vyznání
Jestli patříte k párům, kterým není romantika cizí a nic pro ně není příliš sladké, můžete se vzájemně dohodnout a na různá místa v domě rozmístit papírky. Na ty si napište, proč jeden druhého milujete. Je to drobnost, která vám zlepší den. Tuto aktivitu můžete posunout i na další level, a to tím, že se posadíte ke stolu a vyznáte si city starou cestou – prostřednictvím ručně psaného dopisu.

Čtěte také:

Reklama