Tentokráte se podělím o zážitky z jednoho z Kanárských ostrovů, z Fuerteventury. Přiletěli jsme večer a cesta z letiště do Morro Jable trvala hodinu, takže jsme vlastně přejeli většinu ostrova po délce (cca 100 km). Cestou jsem pozorovala impozantní skály osvícené měsícem, nikde ani živáčka, a kroutila hlavou nad tím, zda, když pojedeme ještě dál, nalezneme vůbec nějakou civilizaci. A našli! Morro Jable. Městečko, které vzniklo jako rybářská posada s pouhými 200 obyvatel a kde v osmdesátých letech díky německým turistům nastal obrovský boom cestovního ruchu. To zvýšilo počet obyvatel na 8 000. Dnes je zde možnost ubytování pro zhruba 16 000 turistů, což je pro mě tak akorát. Není to ani málo, abyste se tam nudili, ani mnoho, abyste zakopávali o davy lidí.

Druhý den nás čekalo milé překvapení. Dlouhatánské, mnohakilometrové pláže zlatavého písku ohraničené čistočistým tyrkysovým mořem. Rozměry pláží umožňují turistům jak koupání ve mnoha lidí, tak koupání na odlehlých místech, kde na vás nikdo nikde nevidí, kde vaší společností jsou jen malinkaté a velice roztomilé ještěrky a kde můžete dělat opravdu, opravdu cokoliv. :-)

Ostrov je hodně větrný, takže na pláži, kde je otevřený prostor umožňující větru, aby vanul v plné síle, si koupající se před vámi postavili malinkaté kamenné ohrádky rozměru jedné deky, aby se chránili před pískem, který vítr rozfoukává.

V jednom místě pláže jsme se náramně vyřádili na písečných dunách. Jen ty duny a my, nikde nikdo, jen koktejlový bar na dohled. Váleli jsme sudy z jejich vršků, skočili do moře se vykoupat a zpátky na dunu. K polednímu už ale začal být písek příliš horký.

Jednoho večera jsme si půjčili auto a dojeli na druhou stranu ostrova pozorovat západ slunce. Druhá strana ostrova byla mnohem více větrná než ta naše. Stáli jsme na úpatí rozervané skály a pozorovali příboj dole pod námi a hodně rychle zapadající slunce. Celý západ slunce trval snad jen deset minut. Vypadalo to až děsivě – ohlušující vítr zvedal obrovské vlny, tříštil je o ostré kameny a slunce padalo do moře, jak kdyby do něj někdo strčil. Později jsem se dozvěděla, že se tam rozhodlo ukončit svůj život několik desítek lidí, převážně turistů. Opravdu romantický konec.

Další den jsme si půjčili velblouda. Byl osedlán dvousedadlovým nosičem, takže jsme naskočili každý na jednu stranu ospalého velblouda a hurá do kopců. Vynesl nás na skalnatý kopec, odkud byl opravdu krásný výhled na krajinu a moře.

Věnovali jsme se i vodnímu lyžování. Za volantem člunu, který nás táhl, seděl nádherný opálený blonďák typu Brad Pitt. Nevím přesně, jestli jsem na těch lyžích, daleko od břehu a přítele, spadla kvůli velkým vlnám nebo jen proto, aby mě ten chlapík vytáhnul z vody :-) Cestou ke břehu mi stačil říct, že je Němec a že když před sedmi lety ukončil školu, jel do Morro Jable na prázdniny. Tak se mu tady zalíbilo, že už se domů vůbec nevrátil, založil půjčovnu vodních lyží a je tady šťastný. Tak to bych si docela dobře také uměla představit!

Domů se mi vůbec nechtělo. Nechce se mi tedy z žádné dovolené, ale z Fuerteventury to opravdu bolelo. A víte, co vlastně znamená Fuerte Ventura? Něco jako Velké Štěstí. A ti, kdo dali ostrovu jméno, jistě věděli, proč vybrali pro tenhle ostrov právě tohle jméno.      

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama