Pro milovníky lyžování není žádná vzdálenost dost daleká, žádné náklady moc vysoké a žádná roční doba nepoužitelná. Prostě každou chvíli se na světě najde nějaké to místo, kde se dají prohánět prkna všech tvarů a velikostí. Když na to máte, můžete si zajet zaskotačit do Aspenu v USA, na sjezdovky na Novém Zélandu, v Argentině nebo v Japonsku. Evropa je se svými Alpami, Pyrenejemi a dalšími pohořími o něco dostupnější a lyžařská sezóna pomalu klepe na dveře i našich a slovenských středisek. Jak si ale dobře vybrat, když nikde nemáte vlastní zvědy, kteří by vás mohli informovat o sněhové pokrývce, teplotě vzduchu a počasí? Zkuste se tam prostě kouknout přes internet! Webcamery zaznamenávají v posledních letech doslova boom a když víte, kde hledat, můžete vidět třeba až na druhý konec světa.
Jednou z opravdu napěchovaných internetových stránek s webcamerami namířenými na lyžařská střediska ve 28 zemích je tato stránka. Najdete zde záběry 1273 webcamer, jejich prostřednictvím můžete nakouknout, jak to vypadá třeba na sjezdovkách v Andoře, v Norsku nebo v Chile. Samozřejmě v nabídce nechybí „lyžařské“ země jako Rakousko, Finsko, Itálie, Francie, Švýcarsko, stejně jako více či méně exotické země jako Česká republika, Německo, Řecko, Grónsko, Island, Izrael, Lichtenštejnsko, Norsko, Polsko, Skotsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, USA, Kanada, Japonsko, Jižní Korea, Argentina, Austrálie, Chile nebo Nový Zéland. Poslední nově přidané kamery jsou od 9. listopadu umístěny v Rakousku (šest, včetně jedné v Kitzbühelu) a od 10. listopadu v německých lokalitách Bavorska a Švábska, pět kamer přibylo také na Islandu a jedna ve Skotsku.
Další zajímavou stránkou, která přináší zprostředkovaný pohled na střediska v Německu, Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Slovensku a Česku, je Holidayinfo. Tam najdete záběry, které je možné každý den sledovat nejen na ČT 2 v pořadu Panorama, ale i na dalších TV kanálech v Evropě. Kromě webcamerových „pohlednic“ tyto stránky nabízejí další informace, jako stav sněhové pokrývky, provoz lanovek, upravenost tratí, počasí a ubytování.
Kromě toho je možné prohlédnout si zajímavé obrázky (ať už live, nebo archivní), mapy, seznamy ubytovacích kapacit a vleků, speciální nabídky a další zajímavosti na jednotlivých stránkách světových zimních středisek, které mívají velice dobrou úroveň a svým návštěvníkům přinášejí aktuální a zajímavé informace (především v právě nadcházející lyžařské sezóně). Příkladem jsou třeba stránky známé italské lyžařské oblasti Trentino.