Takhle soutěž bude vajíčková hned dvakrát. Bude se vajec týkat a vajíčka v ní můžete vyhrát - ovšem čokoládová, plněná lentilkami. :-)

Soutěž začíná právě teď a končí dnes o půlnoci. Dostanete 3 otázky, na které nebudete odpovídat sem, pod článek, ale pouze a jedině do tohoto okénka!!! Odpovídejte najednou, víckrát vás systém nepustí. Vylosovaná vítězka dostane čokoládovou kalorickou bombu. Která z vás to bude, to se ovšem dozvíte až v úterý po Velikonocích...

Je to myslím naprosto jasné, už zbývá jen vám předhodit soutěžní otázky. Tak tedy:

1. Když se stavěl Karlův most, nechal stavitel do malty přimíchat vápno s vínem a vejci, aby byla stavba pevná a odolná. I nařídil král Karel, aby se vejce svážela ze všech českých měst. Také z města ...... jich poslali celý vůz. Když ale zedníci první, druhé, desáté vejce rozbili, nechtěli věřit svým očím: všechna vajíčka byla natvrdo uvařená!

Pomiňme na chvíli, že odborníci považují tuto příhodu za pouhou historickou anekdotu, která nemá reálný základ.
Já se vás ale ptám: O kterém městě se to vypráví?

2. Živočich, o kterém je řeč, je pozoruhodný po mnoha stránkách a je držitelem hned několika oficiálních rekordů.
Já se vás ale ptám: Kdo snáší nejmenší vajíčka na světě??

3. Kinder vajíčka s překvapením uvnitř jsou naprostým hitem mezi dětmi, ale i mezi dospělými. Nejúspěšnějším současným sběratelem je Maďar Marton Fauszt, který jich už má přes sedm tisíc. Ze všech vyrobených figurek mu prý chybí jen asi okolo stovky kousků!
A já se vás ptám: V kterém roce bylo vyrobeno první Kinder vajíčko?

Takže do toho, těším se na vaše odpovědi (hlavně je, prosííím, nepište pod článek! :-)

Reklama