Váhy
Slunce vstupuje do znamení Vah 22. nebo 23. září.
Je to základní vzdušné znamení, v němž vládne Venuše – Večernice. Mezi základní vlastnosti znamení Vah patří mírumilovnost a idealistické principy. Váhy bytostně nesnášejí konflikty a dávají přednost řešení sporů pomocí diplomacie.
Mají většinou vybrané způsoby a příčí se jim hrubost a neomalenost. Mají rády luxus a pohodlí. Rády odpočívají (a nejenom touto vlastností se velmi podobají znamení Lva).

Váhy rády hledají kompromisy a každý konflikt se snaží vyřešit ke spokojenosti všech zúčastněných stran. Jako každé vzdušné znamení jsou přemýšlivé a racionální. Mají rády literaturu, hudbu i jiné druhy umění. Váhy se uplatní dobře v povoláních, kde mohou uplatnit své vlohy k diplomacii. Tedy v politice a v diplomatických službách. Rovněž jsou dobří právníci, umělci a spisovatelé. Dobře se uplatňují ve svobodných povoláních. Své estetické cítění rovněž výborně uplatní v architektuře nebo jako módní návrháři.

Mezi slavnými Vahami nalezneme mnoho umělců. Jsou jimi: český básník a nositel Nobelovy ceny za literaturu Jaroslav Seifert, hudební skladatelé Ferenc Liszt, Jaroslav Ježek, George Gershwin a John Lennon, dramatici Oscar Wilde a Arthur Miller, spisovatelé William Faulkner, Graham Greene a Louis Aragon, básníci Michail Lermontov a František Halas, herci Marcello Mastroanni, Brigitte Bardotová a Olivia Newton-Johnová.

Ani politici nepřijdou zkrátka – mezi Váhy patří i americký prezident David Dwight Eisenhower, český prezident Václav Havel a český premiér Miloš Zeman. A mezi Váhy patří rovněž autor tohoto seriálu... ;-) 

Štír
Slunce vstupuje do znamení Štíra 23. nebo 24. října.
Štír je pevné vodní znamení a jeho vládce je Pluto.
Pluto – i jeho domovské znamení Štír – představují sílu a moc nevyhnutelna. Klíčovým slovem je zde transformace v doslovném i přeneseném smyslu. Oplodnění, narození, běh života zakončený smrtí – to vše jsou štírovské a plutonské procesy.

Pro Štíry je typická hluboká a intenzívní povaha. Sex a erotika stojí zpravidla ve středu jejich zájmu a Štíři sami chápou erotiku jako mystickou, náboženskou záležitost. Sami působí na své okolí tajemným a eroticky nesmírně přitažlivým dojmem.
Jako každé vodní znamení jsou Štíři vysoce emocionálně založení, ale ze všech vodních znamení si nejvíce dávají záležet na tom, aby jejich emoce nebyly na první pohled čitelné. Jsou schopni vidět pod povrch věcí a rádi přicházejí věcem na kloub. Není snadné je obelstít. Jejich schopnost ponoru do hlubin je předurčuje k zájmu o esoterické vědy a záhady všeho druhu. Mají obrovské vnitřní rezervy a regenerační schopnosti. Štíři jsou neuvěřitelně loajální vůči svým blízkým lidem a vůči přátelům. Na druhé straně, pokud jim někdo ublíží, jen velice neradi odpouštějí a již vůbec nikdy nezapomínají. Jejich emoce jsou velmi intenzivní na obě strany, v kladném i záporném směru.

Štíři se výborně uplatní v povoláních, kde je třeba přicházet na kloub různým problémům a která svojí podstatou působí tajemným a nebezpečným dojmem. Jsou výborní detektivové a vyšetřovatelé. Rovněž jsou skvělí vědci a objevitelé. Mohou být i vynikající lékaři, zejména psychiatři nebo chirurgové. Jsou vynikající psychologové. Veškerá povolání spojená s esoterickými vědami – například astrologie – jsou typicky štírovská.

Mezi slavné Štíry patřili například francouzští prezidenti Charles de Gaulle a François Mitterand, americký prezident Theodore Roosevelt, britská premiérka Margaret Thatcherová a princ Charles. Štír byla i francouzská královna Marie Antoinetta. Rovněž bratr prezidenta Kennedyho, bývalý ministr spravedlnosti USA Robert Kennedy byl Štír. Štíři byli i Čankajšek a Džaváharlál Nehrú.

Rovněž mezi umělci a vědci najdeme mnoho Štírů. Spisovatelé Fjodor M. Dostojevskij, Karel Havlíček Borovský, básník Karel Jaromír Erben, herci Karel Hašler, Miroslav Horníček a Pavel Zedníček. I v zahraničí je mezi herci mnoho Štírů – jmenujme například Richarda Burtona, Grace Kellyovou, Vivien Leighovou či Annie Girardotovou. Další slavní Štíři jsou malíři Pablo Picasso, Jan Zrzavý a Mikoláš Aleš. Objevitelé James Cook, František Běhounek, Edmund Halley a Marie Curie-Sklodowská. A rovněž české zpěvačky Marta Kubišová, Marie Rottrová a Petra Janů.

A tak bychom mohli pokračovat stále dál... Štíři nikdy nezapomínají a jen velice neradi odpouštějí křivdy, kterých se na nich lidé dopustili. Francouzský prezident Charles de Gaulle nebyl v tomto směru výjimkou… I zpěvačka Marta Kubišová patří mezi Štíry…

 
Reklama