Naše čtenářka s nickem Januše se narodila jako „nedonošeňátko“ a dlouho se nemohla vyrovnat svým vrstevníkům. Když dospěla, přišlo těhotenství, kila navíc a náběh na cukrovku. Teprve nemoc ji donutila změnit stravování a výsledky se dostavily

Zdravím všechny baculky i nebaculky. Váha mého těla je jako houpačka. Ale od začátku. Jako nedonošené dítko jsem se narodila váhou 1,40 kg – takový malý králíček (jak říkával můj děda). Až do své puberty jsem měla co dělat, abych dohnala váhou své vrstevníky. Dokonce jsem jezdívala o prázdninách do „vykrmovacích lázní“.

Když jsem poprvé otěhotněla, začala váha mého tělíčka rapidně stoupat. Bylo mi to vysvětleno tím, že nejdříve si kila nabralo moje tělo, pak teprve šla kila na miminko. Tak jsem přibrala skoro 25 kg. Někdy jsem si připadala jako chodící koule. Bláhově jsem se domnívala, že po porodu sundám hravě kila dolů. Ať jsem dělala co dělala, zůstalo mi přes 10 kilo. Ale cítila jsem se dobře.

Přesně to samé se mi přihodila při druhém těhotenství. Opět jsem přibrala přes 20 kg. A opět mi zůstalo 10 kg. Od té doby začal můj nerovný boj s kily. Vyzkoušela jsem nejrůznější „zaručené diety“. Nic! Jazýček mé váhy se přehoupl přes 100 kg a já začala být čím dál tím víc nejrvoznější.

Konec mé nervozy ukončily výsledky z odběru krve – náběh na cukrovku. Hned jsem se objednala do diabetické poradny. Tam mi začínající cukrovku II. stupně potvrdili. A tak teprve zdravotní důvody mě donutily nasadit tvrdou dietu – hlavně žádnou bílou mouku, cukr apod.

I když začátky byly kruté, tělo i jazýček si postupně začaly zvykat na celozrnné pečivo a sacharin. Při jednom brouzdání na netu jsem objevila zprávu o STÉVII (náhrada cukru, kterou znali už staří Inkové). Hned jsem si ji objednala a hle – váha mého těla šla dolů, já se cítila fajn a dokonce i cukr v krvi se ustálil. Proto všem  Stévii vřele doporučuji. I těm zdravým i těm, kteří nemusejí řešit každé kilo.

Januše

Milá Januše, děkujeme za radu a držíme palce, abyste se dále cítila skvěle

Text nebyl redakčně upraven


Napíšete nám také svůj příběh, milé ženy-in?

  • Bojovaly jste někdy s nadváhou?
  • Jste spokojené se svou postavou, nebo s ní celý život bojujete?
  • Jaká váha je pro vás ideální? Snažíte se ji získat, udržet, nebo ji máte? Co pro to musíte dělat?
  • Chtěla byste vážit jako ve dvaceti? Byla jste v tomto věku naopak baculatější než teď?
  • Vážíte se, nebo poznáte každé kilo na oblečení?
  • Máte dobrou váhu v genech? Patříte mezi šťastné ženy, které se kvůli váze nikdy netrápily?
  • Kolikrát se vám změnila váha během života? Kdy jste vážila nejvíc?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Přípravek Lipoxal více o něm ZDE

cena

...a knihu Manuál dietologie. 140 otázek a odpovědí o výžiě a potravinách

kniha


Reklama