Chystáte se na letní dovolenou? Těšíte se, že se budete chodit koupat do řek, rybníků či bazénů? Nenechte si léto znepříjemnit vaginálními problémy! Nebo jste se již z dovolené vrátila a trápí vás vaginální mykóza? Chcete se tohoto nepříjemného onemocnění zbavit? Nabízíme vám řešení!

Ellen

Probiotické tampóny ellen® už více jak rok významně pomáhají tisícům žen, které trpí výtoky a vaginálními záněty. Oblíbily si je však i ženy zdravé, které chtějí problémům předcházet.

V České republice pravidelně trpí vaginálními záněty více než dvě třetiny žen.  Tyto intimní problémy jsou doprovázeny nepříjemným pocitem svědění, pálení a výtokem, často i bolestmi při a po pohlavním styku. Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen®. Nejen, že díky nim předcházejí infekcím, ale zároveň se cítí pohodlně i během menstruace. Tampóny ellen® si oblíbilo velké množství žen, které celkově zakoupily více než 60 000 balení těchto tampónů. V lékárnách jsou k zakoupení nebo objednání tři klasická balení a od minulého roku také ekonomické balení normal obsahující 22 ks tampónů. Ženy, které tampóny ellen® pravidelně používají, ocení zvýhodněnou cenu tohoto balení. Doporučená cena v lékárně je stanovena na 229 Kč.

Pochva je před agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí, chráněna především laktobacily, tedy bakteriemi mléčného kvašení. Ale díky užívání antibiotik, tabáku, nadměrné nebo nevhodné intimní hygieně, hormonálním změnám, nadměrnému stresu, nošení syntetického nebo těsného oblečení, koupání v bazénech či rybnících, ale i nechráněnému sexu může být počet laktobacilů snižován. Proto patří výtoky a vaginální záněty k jedněm z nejčastějších důvodů návštěvy gynekologa, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig: „Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.“

Prevence i léčba díky probiotickým tampónům ellen®

Tampóny ellen® obsahují  laktobacily -  bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu
a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN®(Lacto-Naturel®).  Přítomnost LN® v tampónech ellen® tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

Během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH, které vyhovuje rizikovým mikroorganismům. Ty se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně. Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. říká: „V době menstruace, kdy dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií, je lepší užívat poševní tampóny než menstruační vložky. Krev ihned nasají a ta tak nezůstává zbytečně v pochvě - tím bakterie i kvasinky ztrácejí živnou půdu a pochvu nezatěžují. K výraznému zlepšení obranyschopnosti navíc přispívají probiotické tampóny, které kromě nasávání menstruační krve ještě navíc uvolňují do pochvy miliardy živých a velmi funkčních mléčných bakterií, bránících rozvoji případné infekce. Je to geniální nápad, protože dáváte živou mléčnou kulturu do pochvy právě ve chvíli, kdy to sama nejvíce potřebuje.“

Ideální rovnováhu vaginální mikroflóry žena obnoví pravidelným používáním probiotických tampónů ellen®, které chybějící laktobacily ženskému tělu dodají, po třech až šesti měsících užívání. Příznivé účinky jsou ale zřejmé již po použití v průběhu první menstruace. Mohou je užívat jak ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, tak dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. dále dodává: „Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků. Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné.“ Probiotické tampóny ellenÒ lze užívat i mimo menstruaci. „V takových případech dodají ohroženému poševnímu prostředí potřebnou dávku laktobacilů a navíc odstraní nevhodný sekret, který se při ohrožení obranyschopnosti v pochvě tvoří.“

Probiotické tampóny ellen® doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP

Probiotické tampóny byly z hlediska bezpečnosti a účinnosti zkoumány mnohými klinickými studiemi. Klinická studie publikovaná v časopise Journal of Microbes and Infections prokazuje, že u žen, léčených pro narušení vaginální mikroflóry (bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce), se mohou probiotické bakterie LN® podílet na dlouhodobém účinku léčby tak, že zajistí zlepšení složení bakteriální mikroflóry, díky čemuž se sníží počet opětovných vzplanutí onemocnění.

Ellen

„Nemám snad jedinou klientku, která by nebyla s probiotickými tampony spokojená. Dokonce i ženy, které tampony dosud nepoužívaly, jsou ve více než 90 % případů rozhodnuty v  této formě osobní hygieny pokračovat i nadále“, říká MUDr. Vanda Hořejší z privátní gynekologické ambulance v Českých Budějovicích. „A ženy si navíc mezi sebou sdělují svoje osobní zkušenosti, takže probiotické tampony si rychle získávají nové uživatelky i mezi ženami zdravými.“ 

V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické
a porodnické společností ČLS JEP a v EU jsou certifikovány v jako zdravotnický prostředek.

Probiotické tampóny ellen® lze zakoupit nebo objednat v lékárnách v České republice ve čtyřech různých baleních. Nejen že absorbují menstruační krvácení, ale především obnovují přirozenou poševní mikroflóru. Balení mini obsahuje 14 ks (doporučená cena v lékárně: 139 Kč), balení normal obsahuje 12 ks (doporučená cena v lékárně: 121 Kč) a balení super obsahuje 8 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 143 Kč). Od srpna je nově k dispozici také ekonomické balení normal obsahující 22 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 229 Kč). Absorpční schopnost tampónů je značena kapkami, podobně jako u klasických tampónů. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení.

Zkušenosti žen s probiotickými tampóny ellen®

EllenJako první vyzkoušely probiotické tampóny ellen® ženy ve Skandinávii, kde byly tyto tampóny vyvinuty a těší se zde velké oblibě. Postupně se probiotické tampóny rozšířily také do Německa, Francie, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí, Itálie, Španělska, Polska, Slovinska, Maďarska a na Slovensko. Pozitivní zkušenosti žen s tímto výrobkem potvrzuje i ocenění Německé asociace lékárníků, která vyhlásila probiotické tampóny ellen® „Produktem roku 2011“ v kategorii tampónů. Toto ocenění získaly probiotické tampóny ellen® již podruhé za sebou.

Také ženy v České republice podstoupily nezávislé testování. Z celkového počtu 81 žen bylo 66 z nich s probiotickými tampóny ellen® tak spokojeno, že si je následně i samy zakoupily. Celkem 78 žen by je pak doporučilo svým kamarádkám, sestrám nebo kolegyním. To, že probiotické tampóny ellen® opravdu pomáhají, dokazuje např. Monika Rymešová, která poprvé prodělala vaginální mykózu ve 14 letech: „Ellen užívám pravidelně již tři čtvrtě roku a od té doby nevím, co jsou vaginální mykózy.“

Také patříte mezi ty, které si léto nechcete kazit vaginálními problémy? Pokud ano, máme pro 100 z Vás jedinečnou šanci! Zapojte se do soutěže a otestujete s námi probiotické tampóny ellen®!

Soutěž najdete na našich stránkách ZDE (klikni).

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, mít štěstí při vyhodnocení a pak už se jen pustit do testování! Po testování Vás poprosíme o vyplnění jednoduchého dotazníku.

Ellen

Reklama