Kvasinkové infekce – běžné onemocnění
CanestenVětšina žen prodělá kvasinkovou infekci (vaginální mykózu) alespoň jednou v životě – mnoho z nich dokonce toto onemocnění trápí opakovaně. Vysoký výskyt vaginálních kvasinkových infekcí jasně ukazuje, že tímto onemocněním netrpí pouze určitá skupina žen. Skutečnost je jasná -  může onemocnět každá žena, nezávisle na věku, zázemí, povolání nebo dalších okolnostech. Zajímavým mýtem je, že výskyt vaginální kvasinkové infekce je znakem špatné hygieny. Odborníci tuto nepravdu vyvracejí, spíš opak je pravdou.

Jak se chovají záludné kvasinky? 
Kvasinky nechytnete, kvasinky máte. I když jste úplně zdravá a bez příznaků, vyskytuje se často ve vaší pochvě kvasinka Candida albicans. Za normálních okolností imunitní systém a nízké pH vaginy (pH 4) kvasinky hlídá, takže jejich přítomnost nevnímáte. Pouze v případě, když se rovnováha pH sliznice v pochvě poruší, nastávají vhodné podmínky pro nekontrolované množení kvasinek. Infekce se rozvine se všemi svými nevítanými projevy.

Je to normální onemocnění, které dokáže potrápit
Vaginální mykóza je úplně normální onemocnění a určitě to není něco, za co bychom se měly stydět. Vaginální mykóza je jednoduše odpověď těla na stres, psychickou zátěž, náhlé změny klimatu (dovolená), nebo hormonální změny např. v těhotenství nebo v menopauze.

Jak rozpoznáte vaginální kvasinkovou infekci?
Jistě je znáte - hlavními příznaky kvasinkové infekce jsou svědění a pálení v genitální oblasti a vstupu do pochvy. Hlavní příčinou tohoto podráždění je zvýšený výtok, ve kterém bují kvasinky. Je bělavý nebo nažloutlý s drolivou konzistencí a téměř bez zápachu. Když už zapáchá, tak po čerstvých kvasinkách. Infikovaná tkáň může být podrážděná a nateklá.

Léto a prevence vaginálních potíží

V období, jako je léto nahrává vzniku vaginálním infekcím řada faktorů – vysoká teplota, stres, těsné oblečení, přehnaná hygiena, koupání v bazénu ve vodě s vysokým obsahem chloru, pobyt v mokrých plavkách, cestování… Řadě situací ale můžeme předejít tím, že si dáme pozor, aby vaginální mykóza nemohla propuknout. Zde jsou naše rady:

Zásady, které mohou pomoci udržet přirozenou rovnováhu v intimní oblasti a předcházet vzniku podráždění:

 • Vybírejte si volnější oblečení umožňující přístup vzduchu.
 • Volte bavlněné spodní prádlo, které absorbuje pot a může se prát při teplotách nad 60 °C.
 • Po koupeli v moři nebo v bazénu se osprchujte a pečlivě osušte. Omezte dlouhodobé nošení mokrých plavek.
 • Dvakrát denně se omyjte. Postupujte vždy směrem zepředu dozadu, nikdy v opačném směru.
 • Ke každodenní hygieně nepoužívejte agresivní výrobky, jen ty, které jsou určeny pro hygienu intimních partií.
 • Používejte pouze vlastní ručníky a pravidelně je vyměňujte

Naším tipem pro intimní hygienu, v případě, že se Vám toto nepříjemné onemocnění nevyhne,  je nový Canesten® IntimGel

Napomáhá úlevě od svědění intimních partií při vaginální mykóze až na 12 hodin

Je to intimní gel k vnějšímu použití, vyvinutý cíleně pro hygienu a ochranu

pokožky v intimních partiích během vaginálních obtíží způsobených Candidou albicans. V případě přemnožení této houby dochází k projevům vaginálních obtíží, jako je podráždění, svědění, pálení nebo zarudnutí. Mezi faktory, které podporují nerovnováhu vaginální

Canestenmikroflory patří hormonální změny, suchost vaginální sliznice, stres, používaní agresivních mýdel, těsné oblečení či potravinové alergie.

Obsahuje 2,88g glycinu, který při vaginálních obtížích pomáhá zklidňovat citlivé intimní partie náchylné k podráždění a přispívá k příjemnému pocitu svěžesti, který trvá po dobu 12 hodin (klinicky testováno)

 • Nenahrazuje léčbu
 • Bez konzervantů
 • Bez barviv
 • Bez mýdla
 • Dermatologicky i klinicky testováno

Jak používat Canesten® IntimGel ?

Naneste Canesten® IntimGel na mokrou pokožku intimních partií a opláchněte

dostatečným množstvím vody. Používejte dvakrát denně, nejlépe ráno a večer. Pouze k zevnímu použití. Nenahrazuje léčbu.

Více informací na www.canesten.cz

Reklama