vaginaAť je vám 15, 30 nebo 50, budete překvapeny, kolik toho o tak důležitém a zároveň skrytém místě nevíte. Zdravotní rádce od gynekoložky a její dcery pro ženy všech věkových kategorií přináší informace, na které se nezeptáte.

Odlehčeným stylem s mnoha vtipnými historkami, zábavnými fakty a kuriozitami ze světa gynekologie se autorky knihy Vagina – manuál pro majitelky, Američanky Carol Livotiová – gynekoložka a její dcera Elizabeth Toppová, zhostily řekněme osvětového medicínského tématu. Mnozí z nás si u otázek spojených s pohlavními orgány a rozmnožováním (tak se o tématu hovořilo ve škole) dál vzpomenou pouze na tituly typu „Už vím proč“ nebo „Dospíváš v ženu/muže“. Zapomeňte na ně, zkuste vzít do ruky nabízenou publikaci, která o stejných věcech informuje lepší formou.

Kromě popisu věcí obecně známých a v mnoha publikacích se opakujících najdete ve zmiňované knize i zajímavé „okrajové“ informace a odpovědi na otázky, které vám musely alespoň jednou prolétnout hlavou. Namátkou vyberme třeba tu o „záchodové zdvořilosti“, resp. o čůrání na veřejných záchodcích. Jak na to? Vsedě, nebo v podřepu? Autorka uvádí, že životnost virů na prkénku je asi 15 minut, a dochází pro mnohé k překvapivému závěru, že největší riziko asi hrozí o přestávce divadelního představení, kdy ve frontě stojí desítky žen a prkénko je neobsazené stěží pár minut...

  Kniha je rozdělena do patnácti kapitol, v nichž autorky popisují:

– „základní výbavu“ ženy (rozumí se vaječníky, vejcovody, děloha a čípek)

– menstruační cyklus (a mj. i vysvětlení, že tampóny nejsou nepřátelské!)

– „údržbu“ ženského vybavení (včetně krátkého komentáře k výběru spodního prádla)

– první návštěvu gynekologa (kdy jít poprvé a proč)

– sex (najdete tu i kategorie orální a anální sex, masturbace, orgasmus)

– antikoncepci (včetně odpovědí na nejčastější otázky s ní spojené, např. Přiberu? ap.

– pohlavně přenosné nemoci

– potraty

– reprodukci–rozmnožování (včetně výčtu několika užitečných kroků v rámci přípravy na těhotenství i popisu možných komplikací v těhotenství, ale i informace o neplodnosti)

– menopauzu (až budete moci říct „Už aspoň rok jsem neměla menstruaci,“ pak je to ona, autorky nabízí léčebné strategie)

– třináct mýtů a pověr v gynekologii (vyberme třeba mýtus osmý – Sex je vždy potěšením...)

– a zbývají čtyři „horší“ kapitoly, popisující gynekologická onemocnění vaječníků a vejcovodů; dělohy; čípku; pochvy a zevního genitálu - povzbudivé je, že i tady zaznívají dobré zprávy z diagnostiky gynekologických nemocí.

Knihu ocení každá žena, která chce o sobě vědět víc. Najde zde odpovědi na otázky, na které by se nezeptala ani své nejlepší přítelkyně. A rozhodně ji přivítají matky dospívajících dívek – informace jsou skutečně aktuální a jak už bylo řečeno, velmi atraktivně podané. V neposlední řadě by si ji měli přečíst i muži – všichni, kteří žijí nebo mají v úmyslu žít s námi, ženami. Aby o nás taky něco věděli!

O knize řekli:

Tuto knihu by měla mít každá žena. Je zábavná a stejně tak poučná. Ani ta nejlepší přítelkyně Vám nemůže tak poradit.
Candace Bushnell, autorka seriálu Sex ve městě

Skvělý zdroj pro neobjevenou krajinu. Je to vagině přátelská kniha. Máte vaginu? Přečtěte si tuto knihu.
Eve Ensler, autorka Vagina monology

Přímo od zdroje. Dr. Livotiová se dělí o své celoživoní zkušenosti s Vámi. Základní a důležité informace jsou prezentovány v jasné, výstižné a zábavné formě.
Michael Divon, Profesor a předseda, Oddělení gynekologie Lenox Hill Hospital

Vydalo nakladatelství Smart Press, s.r.o.

Více informací najdete na stránkách www.smartpress.cz

Reklama