Čtenářka Elis19 zavzpomínala na dětství ve starém studeném kamenném domě a nadšení z plynových vafek. O teplu domova však ví, že nevzniká jen v kamnech. Děkuji Vám Elis19. Já také pamatuji, jak mi ráno šla od pusy pára a utíkal jsem se v pyžamu převléct do kuchyně, kde bylo teplo. A vzpomínám na to stejně rád, jako vy. Děkuji Vám za příspěvek!

Dobrý den, vyrůstala jsem v obrovském kamenném domě,kde v zimě bývala zima doslova jako v psírně , topilo se jenom ve třech místnostech obyčejnými kamny a chodili jsme spát navlečeni kromě pyžama do teplákových souprav a čepic, protože po noci, kdy se samozřejmě už nepřikládalo, teplota v místnosti dosahovala tak 8°C.

Jaké bylo naše nadšení, kdy se rodiče rozhodli pořídit plynové topení, tzv. „vafky“.To se nám zdálo, že jsme doslova v nebi.

Dnes kdy máme doma k dispozici vlastní plynový kotel a pouhým otočením knoflíku, můžeme mít tepla kolik chceme, na tyto krušné časy s úsměvem vzpomínám.

Teplo domova přece nespočívá v hmotných věcech ale ve vzájemné lásce a porozumění a té jsme tehdy, kdy pro nás vždy byla připravena teplá a laskavá náruč rodičů měli dostatek a takto se snažím vytvářet útulný a příjemný domov svým dětem a manželovi. Takové společné popovídání po únavném dni bych nevyměnila, protože jak děti rostou je čím dál vzácnější.


Píši tyto řádky a před sebou mám hrnec dobrého, horkého čaje.

Zdraví  Elis19


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

 

redakce@zena-in.cz

Reklama