„Jsem docela citlivá na svůj osobní prostor. Ráda se objímám s partnerem, ale jinak nejsem moc kontaktní typ člověka. Rozhodně se nemusím s každým na potkání objímat a pusinkovat. A to dokonce ani se členy rodiny. Jenže v těhotenství jako by všichni můj osobní prostor přestali respektovat,“ popisuje Věra.

to.jpg
Foto: Shutterstock

Mladá žena je momentálně v sedmém měsíci těhotenství a přibližně od pátého se cítí jako nějaké exotické zvíře v zoo. Všechny jako magnet přitahuje její těhotenské bříško. Lidé ho hodnotí nejen slovně, ale také mají tendenci na něj sahat.

„Pokaždé, když vidím někoho z rodiny, což je v poslední době docela často, zajímá ho v první řadě to, jak velké mám bříško a kolik jsem přibrala. Když mám na sobě volnější šaty, chtějí, abych jim ho ukázala. A když mám šaty upnuté, komentují jeho velikost. Poznámky o tom, že je moc malé nebo moc velké, bych ještě dokázala zkousnout, i když to také neposlouchám ráda, ale zaráží mě, že si chce každý i sáhnout a je mi to vysoce nepříjemné,“ říká mladá žena.

Věra má pocit, že těhotenství je intimní záležitost mezi ní a jejím partnerem. Svoje bříško si tedy ráda sama občas pohladí a dotyky partnera jí také nevadí. Ostatních nenechavých prstů má ale plné zuby.

„S rodiči mám moc hezký vztah, ale ani v jejich případě nechci, aby mi na bříško sahali. A úplně mě odrovnalo, když mi na něj začal sahat i tchán. To už mi přišlo krajně nevhodné a přes čáru. Všechny jsem požádala, ať to nedělají, ale respektují to jen někteří. Stále je dost těch, kteří se ke mně přihrnou a hned mi potřebují břicho ohmatávat. Když uhýbám a bráním se, akorát poslouchám, že jsem nějaká moc přecitlivělá a že chtějí s miminkem navázat kontakt ještě před narozením,“ popisuje Věra, které je smutno z toho, že okolí nerespektuje její přání.

„Přijde mi to podobně neslušné, jako kdybych komentovala, že někdo přibral a chtěla si sáhnout na jeho macatý zadek,“ uzavírá.

Zdroje: respodentka Věra

Čtěte také:

Reklama