Vlaďka 006 nám poslala, jak vidí témata psaní článků, kopírování textů a na závěr chválí výběr tématu o hokeji. A také nás informuje, že je ráda, že není vdova...

Drahý Radku a zbytek redakce,

tak prvně mi vadí, že se s námi odchozí nerozloučili :).

A již včera diskutované opisování. Dle mně je jedno, jestli něco opíšu z knihy či z blogu. Prostě je to obšleh. Je rozdíl udělat výtah a nebo výtah + vlastní názor. Ani u mě neobstojí argument, že je článek opsán z knihy XY a stejnými články se to na googlu jen hemží. To je o důvod víc, proč nepsat znova týž článek.

Dál, když už o něčem autor píše, měl by dané věci rozumět co nejvíce a určitě také nečerpat jen z jednoho zdroje. O tom, co napsal by měl být schopen rozumně argumentovat a svůj názor si obhájit.

Také mi vadí, že se nejeden článek opakoval vícekrát. Jak kdyby bylo výročí toho článku. Je sice fakt, že se zde objevily nové čtenářky a článek by je mohl zajímat, ale přece se nebude vydávat pokaždé totéž, když se obmění čtenářstvo?

Chybí mi pozvánky na události, recenze o kulturních akcích, hlavně těch opakujících se. Mohu se pak rozhodnout, zda příští rok, měsíc, týden akce zúčastním. Vím, že se tu občas nějaká pozvánka objeví, ale zdá se mi jich málo. Hlavně je to pro oblast Prahu. Co takhle rozšířit pole působnosti?

Zcela bez osobní zaujatosti mi zde i chybí články o módě jaké psala Eva Soukupová. Sice bych si její modely na sobě nevzala, ale ráda se jendou za čas podívám i na něco jiného, než co nám radí módní diktát světových návrhářů. Také se mi líbilo, že ty modely předváděla na sobě. Ono jinak kousek oblečení vypadá jen tak na skle, papíře a jinak na ženě. A navíc ženě krev a mléko, ne žádné vychrtlině, co chrastí po mole s výrazem umrlce.

Chybí mi chlap, co by kritizoval s humorem naše vyloženě ženské vlastnosti a rozebíral naše ženské trable a odolával vtipně a obratně naším argumentům. Ne ten šovinistický koutek, kde vzorky mužské populace byly sbírání někde v hospodě hluboko po půlnoci.

A co se mi naopak líbí? Hlavně to, že jste dali prostor čtenářkám. Bez Tořiných příspěvků bych si pravidelně nemyla monitor kávovou sprškou a následně leštila hadrem. A jak to monitoru prospívá :D. Vidět to manžel, jsem vdova.

A Tobě díky, žes dal prostor hokejovým fanynkám. Co takhle založit diskuzi o mistrovství. To s těma Rusákama byla bitka a zrovna 8. 5. jsem si nepřála s nima prohrát. Navíc mě dost nakrkla i federace, co se staví na stranu toho Artyčoka, nebo jak se jmenuje ta hora svalů bez mozku.

No nic, jdu si připravit hlasivky na Němce a ve středu budu škrtit palce.

Měj se hezky a slunce v duši Tobě, čtenářkám a celé redakci.

Vlaďka 006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji Vlaďko006 za tvůj e-mail. Je v něm skryto více témat... tak snad zvládnu vše.

1. Zdrojování. Když něco cituji, je povinnost uvést zdroj. Je otázkou, nakolik je to „potřebné“ u témat vlkodlak. Vaše včerejší rozhořčení nechápu zcela. Míša Kudláčková, ačkoliv stále čerpala z několika knih dokola a volně interpretovala, co si v nich přečetla - bez uvedení zdroje vám nevadila, a přímá citace z knihy - tedy přesnější verze vám vadí?

2. Opakování témat a podobných článků - V létě lidé jezdí na dovolenou, po Vánocích obrovské množství žen hubne, v květnu se lidé mají tak nějak více rádi. V září jdou děti do školy. Naše životy jsou cyklické a i my žijeme v cyklech. To, co nás zajímá, se periodicky opakuje. Chceme psát o tom, co se dotýká největšího množství z vás. Vydáváme ale mnoho článků, tolik, že si některé z vás stěžují, že jich je moc, že to nestíháte vše číst. Už z titulku je poznat, o čem článek je. Když vás to téma nezajímá, nám nevadí, že si ten článek nepřečtete. Je to naše nabídka, vy ji buď chcete, nebo nechcete. Nerozumím větě „Proč to sem píšete, mne to nezajímá.“

3. Evu Soukupovou - vaši sestru mám rád, udělala spoustu suprových článků, za které jí děkuji. Ale rozhodl jsem se ji vyměnit a trochu provětrat zatuchlé redakční řady. Ví, že za tím nebylo nic osobního, a myslím, že když se tady posledně stavovala na pokec, že vypadala v nové práci spokojenější než u nás. On je tady docela stereotyp a člověk po pár letech mnohdy ztratí původní elán a v podstatě vyhoří.

4. Pozvánky na kulturní akce - snažíme se zachytávat ty největší kulturní události, ale abychom dělali kompletní kulturní servis, na to je potřeba spousta lidí a peněz. Takových webů je na internetu dost a my nemáme sil pouštět se na jejich poli do konkurence...

5. Mužský koutek - chudák Kuba, vy mu dáváte... snad se nám nezhroutí.. Tak mi nějakého takového přiveďte - já takového muže neznám. :)

6. Hokej, - díky za pochvalu - dost lidí mi za to mylo hlavu, proč to prý dávám na ženský web, tady se mají přece řešit plínky a chlapi. Člověk se prostě nezavděčí všem. Ale že to byla včera podívaná. Zítra to bude USA GO HOME.

Snad jsem zodpověděl vše lépe než naši politici.

Přeji vám Vlaďko krásný den a ještě jednou děkuji.


Dnes je tématem dne náš magazín. Pište nám, co vám dal i vzal. Co se vám na něm líbí a co nelíbí. Vše směřujte na mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama