Do restaurací chodím skoro denně na obědy na různá meníčka, a protože jich v okolí mám několik, můžu srovnávat kulturu stolování a úroveň číšníků a servírek. Beru argument, že jsou taky jen lidi a jsou taky "jen" v práci. Jsou servírky, které jsou příjemné, odpoví na pozdrav,
nabídnou lístek a popřejí dobrou chuť. To je potom radost tam chodit jíst. Ale jsou i takové, které musím o lístek žádat několikrát a při obsluhování dává najevo, že prostě nadstandartně obtěžuju. A co by se mohlo změnit?

Sotva dosednu ke stolu, ani ještě nevidím jídelní lístek a už se mě ptají, co budu k jídlu pít. Jako by si všichni snad dávali automaticky pivo. Přitom ještě ani nevím, jestli tam vůbec budu jíst. Poprosím o lístek, ať mohu nahlídnout na výběr nápojů, a i když ještě nestihnu přeletět očima první řádky nabídku nápojů, už se ptají, co si dám k jídlu. Podotýkám, že nejsem zabržděná :)
A ještě něco...

Patří k dobrým zvykům, že pokud u stolu jíme skupinka, tak nádobí se odnáší, až všichni své jídlo dojedí. Vadí mi, když ještě nemám snězeno a servírka se přese mě natahuje pro prázdný talíř mé sousedky, která sedí u zdi. Jako horší varianta ještě může být to, že s talíři v ruce
stojí nade mnou a čeká, až "milostivě" dojím svou porci taky a bere mi talíř z pod rukou, ještě nestačím ani položit ubrousek... Prostě něco jiného je špatně se vyspat, to máme každý nárok na den "blbec", takže to člověk pochopí i u obsluhy v restauraci. Ale některé zvyky v restauracích mě tedy mrzí.

linde


Milá linde,
už jsem dospěla ke stadiu, kdy si podobné chování líbit nenechám a taktně na ně upozorňuji.
A to se netýká jen restaurací, ale i obchodů třeba s potravinami. Zrovna nedávno jsem si chtěla vzít z přepravky svazek rajčat a prodavačka na mě zařvala: "Dejte si tu pacinku pryč nebo vám ji přirazím bednou.." a to si pište, že jsem se ozvala... Proč si nechat (s prominutím) kálet na hlavu?

Reklama