Jsem nanejvýš tolerantní, co se víry týče. Ať si každý věří v co chce a v jakého boha chce.

Myslím, že kdo opravdu víře škodí, jsou náboženští fanatici. Nebudu se o nich rozepisovat, všichni víme, o co jde.

Vadí mi církev jako taková. Zastávám názor, že by u nás měla být odluka církve od státu, jako je tomu v mnoha jiných zemích v Evropě a Americe. Nevidím ani jeden důvod, proč by měla být církev placena z mých daní a daní mých spoluobčanů.

Církev by měla být obecně prospěšná a dobročinná. Věřící by si měli platit své „panáčky" sami. Naše daně se dají využít určitě lépe. Zkrátka, jedna věc je víra a druhá církev.

Hysteria


Děkujeme za zajímavý názor.

Také jsem zastáncem plné odluky církve od státu. Ale za dvou podmínek:
1. Stát vrátí církvím majetek, který jim v komunistické éře znárodnil".
2. Věřící mohou přesně stanovenou část svých daní (nikoliv základu daně, ale přímo daní) odvést nikoliv státu, ale církvi. Církev se pak bude platit pouze z daní těch, kteří chtějí - ostatně tito lidé také v případě problémů nevyhledávají pomoc státních institucí, ale církevních chatrit a podobně... Tak to funguje, pokud vím, třeba v Německu.

Jinak řečeno, proč by se z mých daní měly platit státní orgány, kterým nevěřím? Třeba senát? Zastánci senátu ať si své panáčky" platí sami :))).

Co si o odluce státu a církve myslíte Vy, ženy-in? A jaké máte zkušenosti s církví? Narazily jste někdy na náboženského fanatika? Jaké to bylo?

O svých zážitcích a názorech mi pište na redakce@zena-in.cz

Reklama