Zuby by se měly čistit po každém jídle, aby v ústech nezůstávaly ty nejagresivnější bakterie napadající zuby a dásně. Dodržování následujících základních pravidel vám zaručí zdravé zuby i dásně:

·    čistěte si zuby dvakrát denně (ráno a večer), a to nejméně tři minuty;

·    každých šest měsíců navštivte zubního lékaře;

·    požívejte zubní kartáček s měkkými až středně tvrdými štětinami a měňte ho každé tři měsíce;

·    používejte dentální niť k vyčištění mezizubních prostor, kam se nedostane ani ten nejlepší zubní kartáček.

Nezáleží pouze na tom, kolikrát se zuby čistí, ale důležitá je rovněž i technika čištění. Špatné čištění zubů, kupříkladu příliš velký tlak na jemnou tkáň u kořene zubu, může poranit dásně. V ideálním případě by mělo dojít jak k dokonalému vyčištění zubů, tak k jemné masáži dásní bez zbytečně velkého tlaku.

Zde je několik tipů pro správnou techniku čištění zubů:

·         Zubní kartáček držte šikmo, aby s dásní svíral přibližně úhel 45°.

·         Jemnými svislými pohyby se zbavte zbytků jídla a potom vyčistěte korunky jednotlivých zubů. Začněte u předních zubů a pokračujte dozadu a pak se vraťte na obou stranách zpět dopředu. Horní i spodní zuby čistěte týmiž svislými pohyby kartáčku. Stejnou technikou vyčistěte kousací plošky.

·         Na vnitřní straně chrupu držte kartáček v pravém úhlu k zubům a čistěte jemnými svislými pohyby směrem od dásně.

Značka Vademecum nabízí široké portfolio produktů péče o zuby. Patří sem zubní pasty basic řady v balení 75 ml (varianty: Anti Cavity + Naturel, Anti Plaque + Eucalyptus, Perfection 5, Natural White) a prémiové řady v balení 75 ml (varianty: Express White 10, Titan Strong, Sensitive gums + Aloe Vera, 8 actions + 8 herbs). V sortimentu jsou dále zubní pasty v balení 125 ml (varianty: Anti Cavity + Naturel, Anti Plaque + Eucalyptus, Perfection 5, Natural White)

Síla 5 bylin: Letos jste se mohli setkat s novou zubní pastou Vademecum Perfection 5. Laboratoře Vademecum vyvinuly zubní pastu Perfection 5 s 5 bylinami. Její receptura Vám poskytuje 5 účinků: posiluje zubní sklovinu, bělí zuby, chrání dásně, dodává svěží dech, bojuje proti zubnímu plaku. A také obsahuje 5 bylin: hořec, meduňku, arniku, šalvěj, jalovec. Fluorid současně účinně  posiluje zubní sklovinu.

 

 

Potřebují vaše zuby zvláštní péči? Pak pro vás máme několik dobrých tipů od značky Vademecum, která se spolehlivě postará o vaše zuby:

 

Máte citlivé dásně? Pak vám můžeme doporučit zubní pastu Vademecum Sensitive gums + Aloe Vera, která díky svému složení již po sedmi dnech užívání zklidňuje a posiluje dásně. Obsahuje výtažky z Aloe Vera, které jsou známé pro své regenerační a zklidňující účinky. Navíc je obohacena o vitaminový komplex (palmitan vitaminu A a provitamin B5) a oligo prvky jako jsou mangan, hořčík a zinek, které mají posilující účinky na dásně. Fluorid zase zaručí zubům takovou ochranu, kterou potřebují, aby zůstaly dlouho zdravé a silné. Díky tomuto komplexnímu složení tato zubní pasta velmi jemně ošetřuje citlivé dásně

 

Trápí vaše zuby oslabená sklovina? Pak vyzkoušejte letošní novinku! Zubní pasta Vademecum Titan Strong řeší problém oslabené zubní skloviny. K tomu dochází postupně nedostatečnou hygienou ústní dutiny, ale také nesprávnou životosprávou. Nová receptura s unikátní  Denti-Repair technologií pomáhá oslabenou zubní sklovinu obnovit. Účinně tak přispívá k ochraně před zubním kazem.

Zubní pasta Vademecum Titan Strong obsahuje speciální nano částice. Tyto částice, ve spojení se slinami, které mimo jiné obsahují vápník a fluorid, pomáhají na oslabených místech zubní skloviny budovat ochrannou vrstvu, která svým složením odpovídá složení zubu. Vademecum Titan Strong obsahuje bělicí křemičitý systém, který bezpečně odstraňuje barevné skvrny z povrchu zubů a navrací jim přirozenou bělost. Navíc diky výtažkům z máty vám zubní pasta Vademecum Titan Strong dodá i svěží dech. 

 

Vademecum nezapomíná na péči o nejmenší zoubky, v nabídce této značky nechybí ani oblíbené pasty pro děti Junior v příjemných příchutích jahoda a jablko, které jsou speciálně vyvinuty pro péči o dětské zuby.

 

Pokud vás trápí, že vaše zuby nejsou dostatečně bílé, pak vyzkoušejte Intenzivní bělící kúru Vademecum S.O.S White, která již za sedm dní viditelně vybělí vaše zuby.

Reklama