Herec Václav Postránecký (64), velký ctitel díla Jaroslav Haška, má na rozdíl od svého oblíbeného autora k pivu velice zvláštní vztah. „Pivo“ mám nesmírně rád, ale má to háček. Já moc nesnesu. Po dvou pivech se opiju, takže raději dávám přednost vínu, toho dokážu vypít bez problémů mnohem víc,“ přiznal Korzu populární herec.

Pivní bříško, které Václav Postránecký vlastní, prý vůbec nepochází z nadměrné konzumace zlatavého moku. Jeho příčinou naopak je hercova pevná vůle. 
Přestal jsem kouřit, a ačkoliv se snažím pohybovat, jak to jen jde, pár kilo jsem přibral,“  prozradil.
Na cvičení ale nemá Václav Postránecký moc času. Podílí se na tvorbě divadelní inscenace, inspirované slavným románem Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška. V listopadu bude mít v divadle Hybernia premiéru první česká muzikálová adaptace tohoto díla.
Herec Postránecký je autorem libreta a bude „veselohru se zpěvy" dokonce sám režírovat. 
Splnil jsem si sen, scénář připravuji s přestávkami řadu let. Švejka prostě miluju,“  prohlásil spokojený herec.
Na své si v muzikálu přijdou i příznivci kapely Šlapeto, protože některé její členy bude možné vidět na jevišti během představení. Hudbu k muzikálu píše Karel Mařík, výtvarnou stránku inscenace má na starosti tým divadel Hybernia a Broadway, Šimon Caban (scéna) a Roman Šolc (kostýmy). Choreografie se ujala moderátorka a tanečnice Kristina Bastienová.
V hlavní roli - Švejka - budou alternovat Dalibor Gondík, Martin Sobotka a Roman Štabrňák. V další rolích uvidíme Václava Vydru, Lukáše Vaculíka, Jana Čenského, Pavla Landovského, Ivana Vyskočila, Jana Rosáka, Jiřího Krampola, Janu Švandovou, Hanku Křížkovou a další.

Reklama