cl.jpg
Foto: Jaroslav Kutheil se souhlasem Václava Kopty

Václav Kopta se divákům představí už 3. února jako strojvůdce v bláznivé komedii Mimořádná událost, kterou napsal a režíroval Jiří Havelka. Ten stojí i za diváckým hitem Vlastníci.

Titulní mimořádnou událost způsobí strojvedoucí lokálky, který neplánovaně zastaví mezi poli a vystoupí z vlaku, aby vyřešil drobný technický problém. Bohužel zastaví v mírném protisvahu a vlak plný cestujících mu ujede. Václav Kopta se tedy ve filmu dost naběhal, i když přiznal, že všechno sám nezvládl.

„Věděl jsem, že to bude náročný, ale netušil jsem, že natáčení bude probíhat v horkém létě, a navíc tam nebylo možné se kdekoli na trati schovat, byl to punk. Ale co mohu prozradit, úplně všude to neběhám já. A díky tomuto filmu jsem si rozšířil šoférské portfolio, ten vlak obsluhuji, ten vlak je v pohybu, ten vlak jede, já sedím za ovládacím panelem a jízda se odehrála na bezpečné trati, která byla zcela bez provozu a pod přísným dohledem profesionála. Kromě autobusu a traktoru teď nově řídím i vlak, to byl pro mě nejdůležitější moment natáčení. Takže když mi Jirka nabídl roli a řekl mi, že se svezu ve vlaku, a navíc ho budu řídit, byla to pro mě výzva,“ říká Václav Kopta.

V nové české komedii si kromě něj zahráli i Igor Chmela, Jana Plodková, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl nebo Alois Švehlík. Děj Mimořádné události je volně inspirovaný skutečným příběhem splašeného vlaku, který ujel svému strojvůdci i s cestujícími před pár lety na Českomoravské vrchovině.

Zdroje: Tiskové materiály, Václav Kopta, Cinemart