V dalším příspěvku od čtenářky s nickem V19 se podíváme do „zahraničí“, do obce Veľké Uherce a jejího okolí. Slovensko mám ráda, tak se tam možná i vypravím. A co vy?

Dobrý deň všetkým na žena-in.
Rozhodla som sa priblížiť Vám kúsok nášho malého Slovenska, našu obec Veľké Uherce a jej okolie. Dominantou obce je renesančný kaštieľ zo  17.storočia s rozsiahlym anglickým  parkom, ktorý dal postaviť  Michal Bošáni. Poslednými majiteľmi boli Thonetovci, kaštieľ patril dočasne kancelárii prezidenta. Dnešným majiteľom je jeden z potomkov Thonetovcov, ktorý kaštieľ postupne rekonštruuje. Jeho exteriér však často využívajú na fotografovanie novomanželské páry.

Naša obec žije bohatým kultúrno-spoločenským životom. V obci sa nachádza vodná nádrž, ktorá je strediskom vodných športov a rybolovu. Katastrom obce vedú značkované turistické a cykloturistické trasy.

Okresné mesto Partizánske - pôvodne Baťovany je vzdialené od obce cca 6 km - bolo známe výrobou obuvi.

V blízkosti obce sa nachádzajú termálne kúpele Malé Bielice, Chalmová a Bojnice, ktoré sú známe prekrásnym zámkom a ZOO. V okolí sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok, napr. Hornonitrianska hvezdáreň, letisko M.Bielice , ktoré poskytuje možnosť vyhliadkových letov a ďalšie...

Veľké Uherce patria do rekreačnej oblasti na Hornom Ponitrí, obec a jej okolie je bohaté na históriu a každý, kto k nám zavíta, určite nebude návštevou sklamaný.
Príloha: foto kaštieľ, priehrada a Bojnický zámok  

V19

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

jk

pr

kas

Téma dnešního dne: Místo, kam byste nás pozvaly

  • Proč byste nás pozvaly právě na místo, které popisujete (může jich být ve vašem okolí i víc)
  • Máte k tomuto místu nějaký zvláštní, silnější vztah, než k ostatním?
  • Posílejte i fotografie (z časových důvodů nejvýše tři)

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Putováním s knihou

kniha

Reklama